Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

SÜS TAVUKLARINDA BAKIM..?

Arkadaşlar süs tavuklarında şimdi bile yumurta satanları görüyorum. Merak ediyorum bu arkadaşların hayvan barınakları nasıl? Hani yemi kullanıyor? Yumurta verimini nasıl artırıyor? Bu konuda tecrübelerini bizlerle paylaşacak arkadaşlar olursa sevinirim.Ben köy tavuklarından her gün yumurta alamadığım oluyor.

img

ekaradeniz

17 yıl 1 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim kümesim kapalı olduğundan kış aylarındada ılık oluyor dolayısıyla kışta olsa yumurta alıyorum ancak döl oranı asıl yumurta mevsimindeki gibi olmadığından bu aylarda yumurta satmam kendim makineye koyuyorum biriktikçe ne çıkarsa nasip diyorum.Yem konusuna gelince CP 5111 ağırlıklı olacak şekilde buğday,yumurta yemi ve kırık mısır karışık veriyorum.

img

mehmet16

14 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bende İzmirde yaşıyorum ve Light Sussex ile brahma besliyorum. Brahma yumurtası satmıyorum çünkü yumurta verimide düşük döl oranıda. Lakin light susexler maşşallah verimli yumurtluyor. Üstelik döl oranıda azımsanmayacak kadar iyi 100 de 70 lerde. Kimseyi alması için zorlayamayız ama light sussex tavuğu bir ayrıcalıktır bunu da bilmenizi isterim.

img

hovarda35

18 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ben de brahma,devkoşin,denizli,köy tavukları var.Dediğim gibi köy tavukları tek tük yumurtluyor.Diğerlerinden yazında pek verim aldığım söylenemez.Buğday ve yumurta yemi kullanıyorum.Her kaliteli yemi bulma şansım pek yok.Kümesimde bir tarafı açık sayılır.

img

ekaradeniz

ÖZEL MESAJ

Tabi yem de çok önemli. Yumurta yemi yiyen tavukla buğday yiyen tavuk bir olmazki.

img

hovarda35

18 yıl 8 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Yumurta yemini devamlı verdiğim zaman genellikle hayvanlar ishal oluyor.Bu sorundan dolayı buğdayla karışık veriyorum.

img

ekaradeniz

ÖZEL MESAJ

Etlik fabrika yemlerindede hayvanlarımızın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller vardır cp yem çeşitlerini yaşadığınız yerde bukma imkanınız varsa cp 5111+yumurta yemi+buğday ve kırık mısır karıştırın derim ben en azından süs tavuklarında bunu deneyin.İnşaallah verim alırsınız imkan dahilinde kış aylarındada kümesinizi soğuktan mümkün mertebe koruyun.

img

mehmet16

14 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar ben etlik cp civciv yemi ve kırık bugdayı karıştırıp veriyorum ve sularına vitafol diye bi vitamin ilaci var onu kullanıyorum sebebi bende dev hoşin cok dol oranını bu ilac arttırıyor deneyin

img

1ferhat

13 yıl 10 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar sizler istediğiniz kalitede yemi bulmakta şanslısınız.Ben zor bulurum cp yemi.

img

ekaradeniz

ÖZEL MESAJ