Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

USTALARDAN YARDIM İSTİYORUM FLORYAM HASTA

HERKESE MERHABA FLORYAM ÇİFTİ 3 GÜNDÜR HIRILTILI ŞEKİLDE NEFES ALIP VERİYORUM ÇOK NET UZAKTAN DUYULUYOR . AYRICA NEFES ALIRKEN VÜCUDU İNİP ÇIKTIĞI BELLİ OLUYOR NET OLARAK. NE YAPMAM GEREKİR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

img

tamer1974

13 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Baytril %2.5 kullan, muhtemelen rutubetli yerdeler, yerlerini değiştir, verdiğin yemin tozlu olmamasına dikkat et...

img

alive

14 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slm arkadaşim alive arkadaşımın dediği gibi yaparsan iyi olur birde ek olarak kuşlari kesinlikle cereyanda bırakma muhtamelen son havalarda kuşların üşütmüş ,ek olarak yakınındaki bir veterinerden yardım alabilirsin onlarda kuvvetli bir antibiyotik var ve solunum yollarına çok iyi geliyor niye dersen bundan 1 ay kadar evvel sabah 07 suları balkonda kahvemi yudumlarken şişmiş mahfolmuş 1 florya geldi hiç istifimi bozmadan usulca elime yem koydum kuşa doğru uzattım garibim elimin üzerine konmazmı başladı tık tık yem yemeye ( zaten hayvan yarı ölü diyebilirim ) usulca kuşu hasta kafesimin içine koydum daha önce veterinerden almış olduğum ilacı suluğuna koydum ve kuşa zorla birkaç damlada olsa içirdim anüs etrafındaki kirli tüyleri temizledim göğsüne baktım resmen bıçak gibi herneyse kafesin ısıtıcısını actim termostatı 28 santigrata ayarladıktan sonra evden çıkıp işime gittim ama inanın akşam ogün zor oldu neyse leventteki ofisimden çıkıp eve geldiğimde bir baktım bizim keraneci şişik ama hala hayata tutunuyor yine onu usulca kefesinden alıp gagasından içeri sıvı vitamin verdim ,ve sonuç ..adını küçük kızım kısmet koydu inanırmısınız kuşun gözlerindeki o bakışı asla unutamam çok değişik bir canlı ve biz onu ailecek çok ama çok sevdik ve ek olarak çok uzun makaraları var buda bizim şansımız umarım dostum seninde kuşların iyileşir bizede güzel haberler verirsin eger olurda ilaç bulamaz isen ltf bana ulaş zafer oral 0533 320 36 92 saglıcakla kal ( not:ltf hasta kuşları doğaya salmayalım birbirimize yardım edelim derim )

img

zafo

17 yıl 7 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

alive ve zafo kardeşim sizlere çok teşekkür ederim. İnşallah kuşlarım en kısa zamanda iyleşir sizede bilgi veririm. Hayırlı günler.

img

tamer1974

13 yıl 7 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ