Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

limon ve nane neden yem yemiiyoor :(

burada ölüm fanusu dediğiniz yerde besliyorum şu an :( dün pet shoptan aldım nane ve limon u. limon tam 4 cm, nane de 3,5 cm kabuk boyunda. ama dün de bugün de ne yem yediler ne de marul verdim marulu yediler ışıkları var masa lambam daha doğrusu. kıpır kıpırlar ve sürekli birbirlerini takip ediyorlar biliyorum bi ısıtıcı ve akvaryum almalıyım ama başka ne yapabilirim şu an elimdeki şartlarla??

img

limonane

13 yıl 6 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşke almasaydın dıyerek sorunlarına cvp bulmak ıcın bazı önerilerım olucak hemn ölüm fanusundan cıkarıp derım 1 kap ın içersıne at hanı eskıden annelerımız camaşirları yıkadık ı lehenler varya onun ıcıne koy ve bı rahatlıkla cıkabılceklerı 1 kuru bolge et suyun ısınını 28 derecede sabıt tutmaya calıs hersey normale döner ve normal balık yemıde verebılırsın limonla naneye ilerde daha ıyı kosullara gecer zamanlaa

img

53gfb

14 yıl 10 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

almayacaktım ama onları akvaryumcuda sefil bir halde görünce üzüldüm daha fazla ilgi ve sevgiyle bakarım diye düşündüm ama yanılmışım şu an hem kendim üzülüyorum hem de bir şey yemiyorlar diye vicdan azabı çekiyorum en kısa zamanda çok iyi şartlar sağliycam onlara ama daha çok şey öğrenmeliyim. mesela yemi elle tutup ağızlarına mı yaklaştırmalı yoksa her zaman sabit ve kuru bir noktaya koyup oradan mı yemelerini beklemeliyim çok küçükler herkes dokunmak eline almak istiyor hastalık kaparlar diye düşünüyorum ve kimseyi yaklaştırmıyorum yanlarına ben ellerimi yıkadıktan sonra elime alıp başlarını ve gıdılarını okşuyorum gözlerini kapatıp başlarını sağa sola çeviriyorlar bugün 2 saat güneşte tuttum bir de. . daha ne yapabilirim ki?

img

limonane

ÖZEL MESAJ

elinden geldık ı kadar guneste tut yanı ölüm fanusunu guneş ın olduk u cam ın yanına koy orada akşam akadar güneş vursun kımsenın elıne almaması daha ıyı sımdılık sadece senı tanısınlarr :))) balık yemını onlara ufaltarak suyuna atarsan yemelerı daha rahat olur en azından yemek yemeye alışmaları ıcın daha sonra dırek suyuna yemını bırakabılırsın ayrıca sen yemesini bekleme suan senden korkabılırler :))

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

evet ya beni görünce ölüm fanusunun diğer tarafına kaçıyorlar kafalarını çıkarıp beni izliyorlar ne yapıcam diye :) kuru alana bi yemi bölüp bırakmıştım ben evde yokken yemişler ama hepsini 1 i mi yedi yoksa ikisi de yediler mi bilmiyorum :) kaçma süreçleri hep sürücek mi böyle?

img

limonane

ÖZEL MESAJ

sana alısana kadar ölüm fanusunun dıyer tarafına kaçmaya devam edıcekler yanı sana alısanakadar :)) ve sen bence daha oncede dedık ım gıbı sımdılık bı lehen ın ıcıne at onları ve 1 adette kuru bolgesı olsun yemek ını ıse suyun ıcıne at hatta senın rahat etmen ıcın soyluyom :)) (suyuna 5 6 adet yem at 1 tanesı hepsını yıyemıcek ıne gore 2 sıde yemıs olur ve sende rahat edersın )

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

nane limon bana resmen fazla alıştılar :)) hep beni görecekleri yerde duruyorlar sürekli elimi takip ediyorlar ben de ne mi yapıyorum güneş gördüğüm an odada kapluşları kuru alanlarına koyup güneşte beklemelerini sağlıyorum :) yemlerini elimden yiyorlar başkalarını görünce limon kabuğuna çekiliyor nane de suda çırpınıyor kaçmak için :)) nane (3 cm olan) bugün çok yem yedi 2.5 tane biliyorum fazla oldu ama hiçbirşey yememişti şimdiye kadar . . . bu forum sayesinde birçok şey öğrendim ayrıca herkese teşekkürler :) özellikle bıkmadan usanmadan mesajlarımı cevaplayan 53gfb çok teşekkürler

img

limonane

ÖZEL MESAJ

sana alişmalrına cok sevımdım bende ne ogrendıysem bu sayfadan ogrendım sımdı senden bı ıstek ım olucak limon ve nane mızı camdan yaptırcak ın akvaryum a koykı daha sağlıuklı şekılde buyusunlerr

img

53gfb

ÖZEL MESAJ