Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

BILDIRCIN VE KEKLİK HAKKINDA BILGI VERIRMISINIZ

BEN SIMDI BILDIRCIN VE KEKLIK ALMAK ISTIYOM AMA NASIL BIR ORTAMDA BAKILMASI LAZIM

img

53gfb

14 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba tel ızgaralı kafes sistemiyle ve kapalı,ılık bir ortamda beslerseniz iyi olur.Yemde her zaman kaliteyi tercih edin derim.10-15 günde bir sularına vitamin takviyesini unutmayın.Bıldırcınlar maydonozu severler kekliklerede haftada bir çok değil isal yapar marul verebilirsiniz bir,iki yaprak.Haftada bir litre başına bir diş düşecek şekilde ezilmiş sarımsaklı su hazırlayıp bir gece bekletip sabah hayvanlarınıza verin akşam kalan suyu önlerinden alın çok faydalıdır.Bıldırcınlar pek aç kalmaya gelmez gerek açlıktan gerekse erkeklerin kıskançlığından birbirlerini yaralayarak ölümlere sebebiyet verebilirler.Yaralı bıldırcını hemen ayırın ve tekrar aynı yere salmayın derim.Şimdilik acizane bildiklerim bunlar daha tecrübeli arkadaşlar vardır inşaallah yardımcı olacaklardır.

img

mehmet16

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tşklerr baya bı bılgı aldım peki ben bıldırcınlara 1 metre yukseklık 2 metre uzunluk unda yuva yapsam ahşaptan orada yaşarmılar ve ya yaşam yerleri nasıll olmalı ?? tşklerr şimdidenn

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

bıldırcının ayagı pisligine basmasın ve sürekli keklik de olsa bıldırcın da olsa kakaları karı ve afedersin kuş pisligi denecek şekilde olsun çok sulu isale kahverengi bagırsak enfeksiyonuna götürür dikkat et büyütürsün kolat gelsin

img

aliturkyilmaz

15 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kakaları katı demem gerekirken kan demişim

img

aliturkyilmaz

15 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kendı dişkılarının olmaması mı lazım yanı yasadık ı ortamda

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

DIŞKILARINA AYAK BASSA AYAKLARINDA TOPAN OLUŞUR VE ÇABUK HASTALANMA RİSKİ FAZLA OLUR BİR DE BİRBİRİNİ GAGALARSA MAKAS VEYA KESKİN BIÇAKLA GAGA UCUNDAN ÇOK AZ KES BİR DAHA GAGALAMAZ DIŞKI IZGARADAN ALTINA DÖKÜLSÜN KOLAY GELSİN

img

aliturkyilmaz

15 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tşkler verdık ınız bılgıler için peki ben 1 metre yukseklık 2 metre uzunluk 1metrede genışlıl ınde 1 yuva yapsam içinde kaç adet bıldırcın beslesem sağlıklı olur yada fark edermı ve kaç adet keklik sizce nedır uygun olan ı

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

keklik 2 metre kare yerde 2 adet uygun olur bıldırcın ise 50cm en 1 metre boy 35 santim yükseklik te olan yere 25 kadar koyabilirsin keklik biraz yeri geniş olsun ister

img

aliturkyilmaz

15 yıl 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tşklerr arklar

img

53gfb

ÖZEL MESAJ