Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

saka kanarya

sa ustalar sizlerden birşeydaha ögrenmek istiyorum bu mevsimde saka ile kanarya birbirini yemlermi çünki galiba benim kuşlar birbirini yemliyor tam net göremedigim için soruyorum ve birde dişi yavrusaka ders yaparmı yani bıcırdarmı yanıtlarsanız sevinirim SAYGILAR arkın

img

nikra

13 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yemler gayet normal ama bana sorarsan bu mevsimde yavru alma hatta kuşları ayır mart başında tekrar bir araya koy... yavru alsan bile büyük ihtimal bu mevsimde ölür... ve evet yavru dişilerde bıcırdar... emin olamıyorsan kanatlarındaki siyahlıklara bak derim veya en iyi yöntem çevrende iyi bir kuş üreticisi varsa ona göster...

img

brk77

13 yıl 6 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

brk77 ilgine cok teşkkür edrim birde bu mevsimde saka kanaryaya binermi ben binmezdiye ayırmıyordum saka tüyden yeni çıktı ve yavaş yavaş ötmeye başladı okudugum kadarıile sakanın gagası beyazlanıncaya kadar yani kızgınlaşanakadar binmez diye biliyordum birde bizim buralar hala oldukca sıcak yaklaşık 25 lerde filan gidiyor sıcaklık kuşları ayırmam iyi olurmu birde bizim buralarda kuştan anlayan hiç yok heleki sakadan anlayan hiç hiç yok tekrardan teşkkür ederim SAYGILAR arkın

img

nikra

13 yıl 10 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuşun resimlerini çekıp koyabılırsen ? özellikle kanatlarını açıp çekersen iyi olur.. ayrıca herzaman gagasının beyazlaşmasına gerek yok bazen beyazlaşmadanda eşe geliyorlar..benim saka x sakamda ikisininde gagası siyahken yavru aldım.. ama normali beyazlaşmasıdır tabiki... tüyden çıkan kuşu bence yorma kuş zaten zor bir dönemden çıkıyor bide üstüne yavru baktırırsan iyice halsizleşir..eğerki yok yavru alıcam diyorsan bakıcı kuşa baktır sakayı ayırıp...

img

brk77

13 yıl 6 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ