Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

bıldırcınlar kabuksuz yumurtluyor

arkadaşlar kaç gündür bıldırcınlarım yumurtalarını kabuksuz bir şekilde atıyor sebebi nedir fikri yada bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim. teşekkürler.

img

memduhyigit

14 yıl üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bıldırcınlarınıza hangi yemden veriyorsunuz kalsiyum eksikliğinden kabuksuz yumurtlar, Kafes tavuğu yumurta yemi tavsiye ederim ayrıca kullandığınız yumurtaların kabuklarını iyice kırıp toz haline getirerek verirseniz faydasını görürsünüz.

img

necip7801

13 yıl 8 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Güvercinler için kullanılan birşey var tam olarak adını bilmiyorum ama yemcilerde bulunur kalsiyum için yemlerine karıştırın paket halinde satılıyor bir arkadaşım ondan kullanıyor memnun.

img

mehmet16

14 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

memduh kardeş kullandıgın yem cok önemli ve arada bazı evlerin köşelerinde kuru kirac var kabuk atmış arada yemlerine karıştırıp ve yumurta kabukları veririsen düzelecegine inanaıyorum kanatlıların saglıklı ve bereketli olsun

img

adem_alkaner

13 yıl 7 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm sn mehmet16 arkadaşın dediğini yapın yemcilerde güvercin taşı veya güvercin vitamini diye satılıyor ama kesinlikle yeme katmayın ayrı bir kap içersinde bir kenara koyun ben yeme kattım ve bir tavuğumdan oldum yemle birlikte taştan yiyorlar ihtiyaçlarından fazla ve taşları midelerinde eritemedikleri ve sürekli yedikleri için ölüyorlar mış banada tavukta ölüm olunca veterinere sordum o söyledi ayrıca ek vitamin olarak sularına elma sirkesi kat iyi günler

img

sezgin7787

14 yıl 3 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ