Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

Bu Numara Dolandırıcıdır Dikkatli Olun "0531 953 91 69"

"0531 953 91 69" numaralı telefondan bir kişi beni aradı ve adının Osman olduğunu, Malatyalı olduğunu (ben Malatyalı olduğum için) Manisa`da tavuk çiftliği olduğunu, çiftliği kapattığını ve elinde kalan son malları da yabancıya gitmesindense bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bana yollamak istediğini söyledi. Elinde yaklaşık 120 adet süs tavuğu ve ördek çeşitleri olduğunu ve bunları 3 parti halinde otobüsle bana yollayabileceğini söyledi. Fakat göndermeden önce hesabına 25-30 lira gibi bir para yatırmamı istedi, sebep olarak da hemen o anda bir kafes alacağını ve onun için para lazım olduğunu söyledi. Para için bulduğu bahanenin aptallığına mı kızayım, 30 lira için çevirdiği dolaplara mı kızayım yoksa beni eşşek yerine koymasına mı kızayım bilemedim doğrusu. Sorduğum sorulara sürekli çelişkili cevaplar veriyordu. Konuştuğumuz sırada önce Malatya!da olduğunu söyledi, sonra konuşmanın ilerleyen kısımlarında yanına uğrayacağımı söyleyince Manisa!da olduğunu söyledi, biraz daha konuşunca az önce söylediklerini unutmuş olacak ki tekrardan Malatya`da olduğunu söyledi ancak neresinde olduğunu sorduğumda bir türlü cevap veremedi. Konuşmayı kaydetmek için uzatmaya çalıştım ancak sorularım artınca ben seni daha sonra ararım dedi ve telefonu kapattı. Eğer konuşmasını kaydedebilseydim savcılığa vercektim fakat maalesef başaramadım. Daha sonra defalarca aradım ancak telefonu açmadı. Hatta iyice inanmış gibi yaparak parayı hemen yollayacağıma dair bir mesaj attım fakat işe yaramadı.

img

micorix

14 yıl 9 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Uyarınız için teşekkürler...

img

datcali73

13 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler uyarıların için.

img

habeşli

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ucuz atlatmışsın arkadaşım. Bu tip insanların gerçek kişiler olup olmadığını teyit ettirmeden para göndermeyin. Mutlaka o ilde bir tanıdığınızın tanıdığı vardır. araştırmadan para göndermeyin.

img

birader

13 yıl 6 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

biradere katılıyorum referansız para göndermeyin.

img

bartuğ

14 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ne kadar sahtekar bi millet olduk yahu. Bu ülkede delikanlı gibi güneceğimiz kimse kalmadı mı? Her alış verişimizin altında acaba dalvere, sahtekarlık var mı? diye arıyoruz. Biz dürüst bir millettik kim bunlar merak ediyorum. Ticareti dürüst yapamacak hiç kimse kalmadimi bu Ülkede!!!!!!!!!!!!!

img

lepra

16 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

geçen günlerde size referanssız göndermeyin diye mesaj attım fakat iyi niyetimizden biz çarpıldık.05334832071 nolu telefonu not alın siz yanılmayın ismim yusuf diyor kargodan gökhan yazıcı adına alıyor kırşehir kaman şu anda telefonunu açmıyor yumurta hırsızı ne diyelim bir nusibet bin nasiyattan iyidir. amasya ercan atakan 05325134049 [email protected]

img

bartuğ

14 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ