Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

yavru hindi almak istiyorum

diyarbakır ve bingöl illerinden veya çevre illerden beslemek için yavru hindi almak istiyorum. fiyatlarla ilgili bilgi verirseniz sevinirim...

img

halilparlak

13 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

halil bey merhaba. damızlık olsaydı size yardımcı olabilirdim. yavru için geçenlerde intoko sitesine batmanlı biri ilan vermişti. ordan bakabilirsiniz

img

memduhyigit

14 yıl 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Halil bey bu mevsimde yavru hindi bulmanız imkansız. Çünkü hindiler mart nisan döneminde yumurtaya başlarlar. En geç hindi yavrusu Ağustos ayında çıkmış olur. Yani şu anda piyasada bulabileceğiniz en geç yavru 3 aylık olur. Hindi palazları beyaz hindi ve siyah hindi oluşlarına göre farklı fiyatlardadır. Bir haftalık hindi palazlarının fiyatları 7,5 TL den başlar ve hayvanların iriliğine rengine göre 15 TL ye kadar yükselir. Daha sonrasında 10 günlük 15 günlük, bir aylık iki aylık hindilerin fiyatı değişkenlik gösterir. Şu anda siyah hindilerin damızlık dişi ve erkekleri 50-90 TL arasında fiyatları değişmektedir. Memduh kardeşimin dediği ilana bakmanızı öneririm. Beyaz hindiler ise etlik hindilerdir. onların yetişkinlerini damızlık olarak besleyemezsiniz çünkü döllü yumurta alamazsınız. Beyaz hindiler 15-25 kg arası ağırlığa sahip olduklarından kilo hesabı satılırlar. Onların da bu mevsimde palazı yoktur.

img

birader

13 yıl 7 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar çok teşekkür ederim. bu konuda bilgilendirdiginiz için. ellerinize sağlık. allah razı olsun

img

halilparlak

13 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

halil kardfeş malesef yavru mevsimi kapandı sadece bıldırııcnlardan ve normal köy tavugu civcivi bulabilirsin allah nasip ederse en kısa zamanda evcil dükkanı acacagım genelde yavru üzerine ördek hindi keklik etlik civciv sülün bıldırın ve farklı tavuk türleri sadece civciv olarak inşallah ilerdeki zamanda yardımcı olabilirim saygılarımla

img

adem_alkaner

13 yıl 7 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ