Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

okuyun

arkadaşlar size bugün karşılaştıgım bir olaydan bahsetmek ve duymuş oldugum üzüntüyü sizlerle paylaşmak istedim ben alanyayabaglı bir kasabada ikamet ediyorum ve bugün alanya merkeze gittim kuşlarıma yem almamk için ve pedşohp un 1 tanesinden aldım başka bir petşohp un önünden geçerken baktım ufak kafeslere saka kuşlarını asmışlar ve kuşlar kendilerini kafese resmen çarpıyor acemiyim ama o kadarda degilim tabi sizlerin sayesin de birşeyler ögrendim ve böyle tam acemi ve saf saf kuşlara bakarak abi bunlar ne kuşu diye sordum adam saka kuşu dedi bende satılıkmı diye sordum adam evet satılık çok kaliteli kuşlar diye cevap verdi bende fiyatını sordum alacakmış gibi adamdan aldıgım cevap ise tanesini 50 tl den veriyorum dedi bende pazarlık olsun diye daha aşagı olmazmı dedim adam bana normalde 60 70 civarı veriyorum ama elimde 3 tane kaldı bunlarda sana 50 den veririm dedi resmen kuşlar daha yeni yakalanmış neyse dedim sakakuşlarını satmak yasak degilmi diye sorunca hayır bunlar bilezikli dedi ve getirdi kafesi bilezigini gösterdi baktım resmen papagan bilezigi pranga gibi duruyo artık dayanamadım dedim abi bendede var saka yaptıgın ayıp degilmi diye sorunca adamın pişgin bir şekilde kardeşim alıcı degilsin ne hesap soruyorsun dedi bende abi alan kişilere yazık degilmi deyince almasınlar onlarda benim işimbu ben satarım dedi peki bilezik neden taktın diye sordum cevap zabıtalar konturol edenler geldiginde adam bakıpta bunun bilezigi budegil diyecek degil ayagında bilezik varmı var işte okadar diye cevap verdi zaten gelenlerde sakadan bilezikten anladıkları yok diyor ve birtanede saka melezi koymuş tepeli ve parçalı bak bunu satayım sana diyor kuşta maske yok ve agzındada birtane saka sesiyok ve fiyatı ise 250 tl anlayacagınız adam tambir 3 kagıtcı ha birde kendi şöyle bişeyden bahsetti ben dedi burda ne sakalar sattım dişi sakaları erkek diye kakaladım diye kendi agzıyla söyledi arkadaşlar bugün ki karşılaştıgım bu olay karşısında resmen şoke oldum bazen o pedşohp tanda kuşlarıma yem filan almıştım bu günki olaydan sonra kuşlarımın açlık tan ölecegini bilsem sizlere yeminle söylüyorum oradan tek birtane dahi yem almam ve zamanım olurda alanyaya birdaha gidersem araştırıp bu doga kuşlarının korunması ile ilgili kişilerle görüşüp onları şikayet edecegim ama hafta içerisi gitmem lazım önce tabi sakalar hala dükkanın önünde asılı ise arkadaşlar bana zaman ayırıp bu yazımı okudugunuz ve zaman ayırdıgınız için sizlere teşekkür ediyorum SAYGILAR arkın

img

nikra

13 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkıncım iyi akşamlar.....bana kalırsa orman bakanlığına şikayet et.gelsin işlem yapsınlar

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Orman Bakanlığına e-mail ile bilği ver kardeş.. Cezası bayaa ağır..

img

umitdogancay

13 yıl 7 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok pahalı.yeni yakalama kömürcü kuşa 15 liradan fazla verilmez.bak eminönündeki kafa koparıcılar bile onbeşe yirmiye satıyorlar yeni tutma kuşu.biraz parlak boylu kuşlara bile en çok 30 lira çekiyorlar o da pazarlıklı.gerçi ordan kim kuş alır onu da bilmiyorum ya.sakamelezleri de var.bulgaristan bilezikli.ha iki üç tane de yerli üretim var içlerinde.cayır cayır kanarya ötüyor hepsi.250 de var 600 liraya kadar.daya dayayabilirsen.serbest piyasa hesabı.

img

kurtdövüşü

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

adamlar dişi sakamelezini bile erkek diye 100 liraya satmaya çalışıyorlar.o derece yani.

img

kurtdövüşü

13 yıl 7 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ