Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

SAKA MASKESİ HK.

Tecrübeli değerli arkadaşlar; tüyden sonra solgun saka maskesini düzeltmek için bir yöntem veya beslenme biçimi varmıdır.?şimdiden tşk.

img

elsafar07

13 yıl 11 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

maalesef kuş maskesini tamamladıktan sonra yapacak birşey yok, maske yaparken boya veya boya verici doğal bitkiler vermeniz gerekirdi kuşa.

img

mehmetjeddi

15 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tşk ederim cvp için. bahsedilen boya ve boya verici bitkiler nelerdir? tşk.

img

elsafar07

ÖZEL MESAJ

cantax koyu kırmızı boya verir , renk kuşu üreticilerinin mamaya katarak kullandığı bir kmyasali ama karaciğeri çok fazla yorduğu ve uzun süre kullanımda tahribat yaptığı için ölçülü kullanmak gerekir, ayrıca sadece maske tüyleri çıkarken verilmeli, aksi halde kanat sarılarınada geçerek turuncumsu istenmeyen bir renk verir. Tüy zamanı kırmızı biber,havuç, pancar gibi taze sebzeler vererek maske rengini takviye edebilirsiniz.

img

mehmetjeddi

15 yıl 6 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

mehmet jeddinin dediği gibi, cantaxin sadece kafa tüylerini çıkartmaya başladıktan sonra kullanılabilir.bilindiği gibi kuşlar evvel kanat ve kuyruk tüylerini değiştirirler,ince tüyler daha sonra değişir.ama benim tavsiyem maske daha çıkmadan kırmızı biber,pancar ve semiz otu kullanılması. ben ayrıca spiriluna kullanıyorum..ama en önemlisi güneş ışığı güneş ışığı maske için çok önemli.eğer zamansız renk maması ve boya verilirse kanat sarılarıda turuncuya dönüyor.ezan çiçeği tohumunu da deneyin

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sn mehmedjeddi ve maga3455 çok tşk edrim

img

elsafar07

ÖZEL MESAJ