Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

ÖZEL SAKA ARIYORUM

MERHABA ARKADAŞLAR ; AKGERDAN - ZİNCİR KENESET - MAJÖR VS.. İHTİYAÇ FAZLASI SAKASI OLAN ARKADAŞLAR ARARSA MEMNUN OLURUM. FERUDUN SAMSUN 532.2142911

img

ferudun

15 yıl 3 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akgerdan gördüm abi...biri yarım biri çiçek akgerdan..çiçek olanı yaramaz yerli ve çok belirsiz........düz akgerdan ise kibrit çöpü kalınlığında yarım akgerdan tabir edilen kuş..tırnağında beyaz yok ve değerinin çok üzerinde istiyorlar....bence değmez...ama hala arıyorsan sana ben bulmaya çalışim.bir iki tanıdık var...major ise yurtdışı bilezikliler var piyasada ama en ucuzu 350 euro civarı,splat kan taşıyıcı doğal renkler daha pahalı.....bileziksiz major türkiyede yok..var diyenleri görüyoruz hepsi boylu balcanica..çünkü bu saka sibiryanın yerli kuşu tr den geçim yapmaz ve bunun bu topraklarda olma şansı sıfır.kaçak getirmişlerse bilmem.o bile zor iş.parçalı ve akgerdan kuşlara çok para istiyorlar ve bakarsanız çok ahım şahım kuşlarda değiller.genelde akgerdan yerli sakalarda oluyor ama ben silme akgerdan yakalama çok nadir gördüm..yani bu kuşa bu paralar verilmez diye düşünüyorum..ben sizin yerinizde olsam ..2 doğal renk balcanika tip saka bulurum bilezikli..bir isabel saka ve bir euma taşıyıcı agat saka bulurum ve bu 4 sakadan herrenk kuş elde edilir.başka kuşa luzum yok.isabelden seçme üretimle kahve ve agat yavru alınır..daha doğrusu spaltından kahve,isabel ve agat yavru alınır.çünkü isabel ve doğalrenk eşlesmesinden kahve,agat ve isabel spaltı kuş elde edilir.

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ferudun abi!! aldığım tüyolara göre bafra ve gerzeye bakılabilir.oranın yerli kuşları dik ve boylu kuşlar..sen samsundasın abi olmazsa uğura(baykal) sor belki vardır tanıdığı görmüştür.net ortamıyla işi olmayan adamlar var samsunda eski kuşcular.biri pala muzafferin yeğeni koltukcu mustafa,şefik var şaban aganın oğlu ve gırtlak osman var.onlar kuşa çıkan adamlar onlarda olabilir veya ergani cam var zafer fırının yanında akif ergani ..border ve mozaik besler onun tanıdığı vardır o piyasadan.ırmak mahallesinde roman kuşcular var onların akgerdanla işi olmaz bilmezler ne işe yaradığını .bilmiyorum şimdi hayattamı karaç ali dayı vardı roman ondada olabilir.dolaşırsan samsunda bulursun akgerdan veya parçalı vardır birinde illaki,ben sattığım akgerdanları oralardan topladım 4 sene evvel.kimsede bilmiyor neye yaradığını.eski kuşcular klasik kuş tutup besleyenler pek önem vermiyor akgerdana,ötümcü olduklarından satıyorlar genelde..hazır kuş zamanı fazla oyalanmadan kimse uyandırmadan bakarsan belki bulursun...çünkü çok kuş tutan var samsunda.....hatta derebahçede trafoyu geçtikten sonra bayırı tırman sağ tarafta koyun ağılının orda genelde ağ kurarlar.orası eski kuşcuların merası.orda kuş tutanları kovala kesin düşürürsün..

img

maga_3455

ÖZEL MESAJ

M.ALİCİĞİM MERHABA; VERDİĞİN BİLGİLER İÇİN TEŞEKKÜRLER. YAZDIĞIN ALTERNATİFLERİN HEPSİNİ DEĞERLENDİRECEĞİM. BU ARADA ODESA DA MÜZİSYEN ARKADAŞIMIZ OSMAN ERGEN İN OĞLU KEMAL OKUYOR.Bİ FAYDASI OLABİLİR. SELAMLAR

img

ferudun

ÖZEL MESAJ

Ferudun abi odessada her zaman kalmıyorum,bazen kız arkadaşım türkiyeye geliyor bazen ben gidiyorum.....bu ara gitmiyecem en son 10 gün evvel falan ordaydım.....ordada ne sakalar var abi,benim kaldığım evin önündeki kavaklara konuyorlar,bina 15 katlı ben 10. katta kalıyorum camdan tü tü tü çekiyorum,,,sakalar tü tü ye dönüp kavaklara atıyorlar kendilerini...benim kızda bakıyor ne yapıyorsun sen diye..açıklamada yapamadım:))))))delimidir nedir diye düşündü herhalde:))))))))sonra petshoplardaki kuşcularla saka muhabbetine girip 45 dakka kadar muhabbet edince kız çileden çıktı,yeter gevezelik yaptığın gidelim falan demeye başladı:)))benim floryaları görünce dedi neden bu hayvanları hem örtüyorsun hem hediye gibi paketliyorsun yazık değilmi kuşa falan diyor..anlatıyorsun tabiki anlamıyor.laf bir yana ferudun abi,dediğim yerlere bak muhakkak bulursun..dediğim gibi ben oralardan bulmuştum..

img

maga_3455

ÖZEL MESAJ

GEÇMİŞ BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN... İLAN GÜNCELDİR...

img

ferudun

ÖZEL MESAJ

SENELİK DİŞİ SAKA DA OLABİLİR...

img

ferudun

ÖZEL MESAJ

abı cıcek akgerdan var satmadım ısını gorurse 100 tl verırım sana

img

exza

13 yıl 5 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

TEŞEKKÜRLER... DİŞİ YILLIK SAKA BİNİCİ SAKA AKGERDAN ARIYORUM...

img

ferudun

ÖZEL MESAJ

Ferudun abi selamlar ilanda yazdım bende bir tane binici saka var istanbula gelirsen eğer arzu edersen görüşürüz ben 3 ağız yavrusunu aldım aynı sakadan fazla dişi kanaryam yoktu olsa onlarada binerdi sağlam bir erkek selamlar saygılar abi.

img

karahan9

14 yıl 9 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ