Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

YARDIM LÜTFEN 6 TANE YAVRUSU OLDU TAVŞİMİN AMA ...

LÜTFEN YARDIMMMMMMMMM!!! Arkadaşlar bugün sabah baktım dişi tavşim (tuvalet eğitimi alsın diye işedigi yerleri peçeteyle silip kabına atıyordum) kirli peçeteleri kapalı yere taşıyor dedim kesin yavru . Annem saat 14.10 da bakmış.6 tane yavru ama kapalı yerde tüy falan yolmamaış az bir peçete ve kanlı yırtk peçeteler varmış. Hemen kapamış ben geldim 17.00 a dogru.Annem dedi şok oldum hemen açtım kapagı baktım aynen öle yavrular yuvarlanıo ama 1 tanesi çok inceydi ve küçüktü. pamuk koydum ama anne pamugu yiyor havlu koydum yiyor ve hiç tavşanların yanına gitmiyor.Napıcam yardım lütfen çok endişeliyim.Korkuyorum . Yanlış yere actıysam özür ! Lütfen Bir de şimdi bol bol havuç marul falan mı veriyim Napiim yavrularım ölmesin ( Birde bir yavruyu benim kafesin altı ızgaralı oldugu için ayakları giriyor diyo bezin üstüne almak için aygından tutup kaldırıp beze bıraktım Ama eldivenle bir şey olurmu ?? YARDIMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM

img

icarly

13 yıl 11 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hepsi öldü :`(

img

icarly

ÖZEL MESAJ

Kaybına çok üzüldüm. Sanırım annenin ilk yavrularıydı. Genel olarak ilk doğumlar başarısız olur. Çünkü daha anne ne yapması gerektiğini bilemez Ve oldukça tedirgin olur. En ufak uyarıcı bir etken yavrularını bırakmasına yeterli olur. Anne şu anda çok kilo kaybetmiş durumda. onu iyi beslemen gerekli, özellikle çekirdek, ekmek gibi yağ ve karbonhidrat ağırlık beslemelisin. Tekrar geçmiş olsun...

img

myhollandlop

14 yıl 10 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

SAOL myhollandlop ALLAH razı olsun. İNsanlar hiç yardım etmiyor yetti artık bütün 6 sıda öldü :`( Onları gömerken o kadar kötü oldumki :`( sana bir şey sorucam dün tavşim tüylerini yolmaya başladı (yavrular olcekken yapmamıştı) samanlar götürüyordu kapalı yuvasına pamuklar falan ve çok su içiyor çok sinirli dokundurtmuyor bidaha mı dogurcak ? dogurursa yine hepsi ölürmü ya da niye böyle yapıyor bir yardım edersen sevinirim !!!!

img

icarly

ÖZEL MESAJ