Hepsievcil

Kuş Forumları > Kanatlı Kümes Hayvanları

Mesaj Ekle

YUVADA OLMASI GEREKENLER

SLM ARKLAR BENIM 3 ADET BILDIRCIN IM VAR VE BUNLARA 1 METRE KARE BUYUKLUK UNDE BI YUVA ETTIM ICINDE SUANLIK SADECE TOPRAK SU KAPI YEM KABI VE 1 TANEDE UZERINDE RAHATLIKLA DURABILCEK I 1 DAL VAR BASKA BISE YERLESITRMEM GEREKMI YUVA VSS GIBI TŞKLERR

img

53gfb

14 yıl 10 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Anladığım kadarıyla doğal bir ortam oluşturmak istiyorsunuz ama gerek yok bence çünkü bulunduğu ortamı çok çabuk kirleten bir kanatlıdır.Dal parçasına ihtiyaç yoktur tünemezler,en güzeli tel ızgaralı kafestir toprak tabanda suyunu ve yemliğini çok çabuk kirletir ayrıca kuluçkaya yatacaklarını sanmıyorum yinede karar sizin tabi.

img

mehmet16

14 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bı bakım a doğal ortam gıbı işte sadce benım amaç ım buyuk bır ortamda rahat yasamaları ve soguktan ölmemelerı sonucta kar yağarsada dısarıda olmaları nı ıstıyom yanı yuvasında

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

cok güzel yapmışsın eline koluna sagllık sana son bir ek olarak yuva için 20 cm 10 cm kücük yuvalar bırak normal tenekede bırakabılirsin egerki rahat olurlarsa mıhakkak kuluckaya yatarlar benim bıldırıcnlarım güvercinlerin yuvasında kuluckaya yattı yavru bile aldım

img

adem_alkaner

13 yıl 7 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kuluçkamı :))) inş ama ben benım bıldırcınların dişimı erkk mı olduk unu nasıl anlıycam ve ayrıca tenekenın içine saman ot vss gıbı bırseyler koyımmı ve kaç adet teneke yerlestırım aralarında nekadar boşluk olsun yanı fark edermi

img

53gfb

ÖZEL MESAJ

s.a arkadaşım önce bıldırcın aldıgın yerden veya resimlerini cekerek siteden sor kacı dişi kacı erkek ondan sonra 2 tane teneke veya öne kapalı sadece bıldırıcnın girecegi kadar yer olursa yeter önemli olan içerisinin karanlık ve dışarıyı görmememsi korkmamaması resim benim gruka yatan bıldırıcnımın resmi var bakarsın http://www.kulucka.net/index.php?topic=4215.35

img

adem_alkaner

ÖZEL MESAJ

yardımcı olacagım konu varsa arayabilirsin 05364817421 bu sezon onları kafese kapatmaya başladım ama belki kac taneyi serbest bırakıp gurka yatırıracagım aynı kandan oldukları için başka kan içine karıştırmadım gurka yatmaları zevki bambaşka

img

adem_alkaner

ÖZEL MESAJ

vermıs olduk un adreste admın den onay beklıyom bu arada 2 adet zeytınyagı tenekesını yuvaya koydum ve tenekelerın acık taraf ı yuvanın ıcıne bakıyor 2 adet yanyana teneke yerlestırdım

img

53gfb

ÖZEL MESAJ