Hepsievcil

Kuş Forumları > Sakalar, bülbüller ve ispinozlar

Mesaj Ekle

saka göysündeki siyah noktalar ? - 2.sayfa

merhaba arkadaşlar bu sakanın göysünde siyah siyah noktalar var bu normalmidir özel bir cinsmidir bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim ?

img

kapriba

13 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

majörteam resim konusunda haklısın ama söyledigim kuştan 3 adet var parlak tüyünü düzmüş ...

img

kapriba

ÖZEL MESAJ

KUŞADAM guzel acıklama herkez atıyor masada ama kimsede kralını bende görmedim :)

img

kapriba

ÖZEL MESAJ

KAPRİBA KARDEŞ SANA Bİ HİKAYEMİ ANLATİM DİNLE YAŞIM 13 14 FALAN BİRGÜN AĞIMLA KUŞ YAKALIYORUM KASIMPAŞA KULAKSIZ MEZRLIĞINDA BİR KÜME KUŞ YAKALADIM KÜME EN AZ 50TANE OZAMNLAR KUŞ BULUT GİBİ GEÇİYOR HEM SABAH HEM AKŞAM KÜMESİ SAKANIN UCU BUCAĞI YOK NEYSE LAFI UZATMİM KUŞLARIN BİTANESİ BOYLU POSLU PARIL PARIL PARLAYAN BİR SAKA KUŞU SANIRSAM KÜME BAŞI KUŞUN GÖYSÜDE KIPKIRMIZI MOR BİRENK NASIL SEVİNİYORUM KIRMIZI GÖĞÜSLÜ SAKA YAKALDIM DİYE NEYSE KUŞU DİREK SAKLADIM, AĞ KURAN BÜYÜK ABİLERİMİZ KUŞU GÖRÜP İŞ OLMASINLAR DİYE, AĞI TOPLADIM EVE GELDİM ABİME KUŞU GÖSTERİM DEMEZMİ KARDEŞİM BU KUŞ BÖĞÜRTLEM LERE FAZLA DALMIŞ ODAN BÖYLE GÖĞSÜ KIRMIZI HERYERİNE SÜRÜLMÜŞ BÖĞÜRTLEM LEKELERİ DİYİNCE ŞOK OLDUM BAZEN DOĞADA İSTEMEDEN BİŞEYLERE SÜRTÜNMÜŞ OLA BİLİYOR SİYAH NOKTALARA FAZLA TAKILMA BENCE...

img

majörteam

14 yıl 4 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşım!!! o kuş eğer tüyünü düzmemişse yavrudur.......ama yetişkinse,sakanın melanico denen bir mutasyon rengi var..sadece göğüste değil ayrıca kafa ve kanattada adından anlaşılacağı gibi melanin işaretleri var......cezayirde iyice siyah olan üretimleri mevcut ama çok seyrek olur ve doğada rastlanır..ama 3 adet birden varsa büyük ihtimal yavru kızmasıdır.

img

maga_3455

14 yıl 4 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

majörteam güzel hikaye :)

img

kapriba

ÖZEL MESAJ

maga_3455 hocam birisi bana muskalı dedi bu kuş icin ama muskalı tanımına uygun deyil bunu görupte bana bir arkadaşım söyle en iyisi resimleri cekip koymak ancak bu şekilde bu konuyu aydınlatıcaz

img

kapriba

ÖZEL MESAJ