Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

akvaryum yeni , balıklar yeni ama hepsi ölüyor neden?

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 10 gün önce 250lt bir akvaryum kurduk. İçine SERA BİO NİTRİVEC ve SERA AQUATAN döküp 1 hafta dinlendirdikten sonra 13 adet balığımızı saldık ama şu anda 3 adet balığımız kaldı. Nerede yanlış, nerede hata yaptık anlamadık. Bize yardımcı olurmusunuz.

img

erdoğdu

18 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ararsan yardımcı olurum arkadaş 05432063939

erdoğdu yazdı :

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 10 gün önce 250lt bir akvaryum kurduk. İçine SERA BİO NİTRİVEC ve SERA AQUATAN döküp 1 hafta dinlendirdikten sonra 13 adet balığımızı saldık ama şu anda 3 adet balığımız kaldı. Nerede yanlış, nerede hata yaptık anlamadık. Bize yardımcı olurmusunuz.

img

akvaryumfuat

11 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Toplu Balık Alıcılarına...

Arkadaşlar Elimde Ciklet Balıkları Mevcut İsimlerini Yazıyorum İlginizi Çekerse Yardımcı Olurum Tek Ricam Msj Atmayın Bakmıyorum Telefondan Ulaşa Bilirsiniz ....

( Polit - Afra Hara - Afra Cobie - Elangatus Chewere - Elangatus Mupanga - Hongi redd - Demosoni - Saulisi )

100 Adet Alımlarda Fiyat 1ytl ..... 500 Veya 1000 Adet Alımlarda 75 Kuruş Tüm Hobicilere Saygılar.........

Toplu Alımlarda İl Yer Farketmez Yardımcı Olurum

0543 206 39 39

0543 255 69 38

FUAT EYİDOĞAN

Kırklareli/Lüleburgaz

erdoğdu yazdı :

img

akvaryumfuat

11 yıl 11 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumfuat yazdı :

Merhaba,

bende ilk kez balık beslediğimde böyle bir sorun yaşadım yem saatleri ve suyun ısısı gibi faktörler önmeli dikkat edilmeli.ne kadar doğrudur bilemiyorm ama farlı bir akvaryuma geçtiklerindede alışamayıp ölüyorlar sanırım yeni balık aldığındada direk suya atma koyuldukları poşetde akvaryumda durmalıymış 1-2 saat ve sularını değiştiriken eski suyun 3/1 i kadarı durmalı ve dinlenmiş su konulmalı umarım faydalı olacaktırbu bilgiler.

Toplu Balık Alıcılarına...

Arkadaşlar Elimde Ciklet Balıkları Mevcut İsimlerini Yazıyorum İlginizi Çekerse Yardımcı Olurum Tek Ricam Msj Atmayın Bakmıyorum Telefondan Ulaşa Bilirsiniz ....

( Polit - Afra Hara - Afra Cobie - Elangatus Chewere - Elangatus Mupanga - Hongi redd - Demosoni - Saulisi )

100 Adet Alımlarda Fiyat 1ytl ..... 500 Veya 1000 Adet Alımlarda 75 Kuruş Tüm Hobicilere Saygılar.........

Toplu Alımlarda İl Yer Farketmez Yardımcı Olurum

0543 206 39 39

0543 255 69 38

FUAT EYİDOĞAN

Kırklareli/Lüleburgaz

erdoğdu yazdı :

img

asmn_dnmz

11 yıl 3 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Dostum öncelikle ilaçları fazla kullandığından diye düşünüyorum sen bu tür balıkları alırken birsürü gereksiz ilaçlarıda yanında satarlar bakteri kültürü ph ayarlayıcı vs gibi sen şuanı suyunu 100/50 oranında dinlenmiş su ile değişim yap ve ısı 26 derecede sabitli olsun oksijen bol olsun kabarcık yani ve ışık olayı yani aydınlatma günde enaz 6 saat olmalı yem olayındada günde 2 defa ver zamanla ortama alışacaklar birsüre tahmini 1 hafta yeni balık alma akvaryumunun dengesi filtrazyonu oksijen dağılımı otursun ok. İyi günler

erdoğdu yazdı :

img

Poyraz59

11 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

akvaryumfuat yazdı :

valla ben fransız bulldog besliyorum ama eğer balıkları fanusta besliyorsan ölmeleri normal ama sen birde petarkadas.com a sor  onlar bilir ....yes

ararsan yardımcı olurum arkadaş 05432063939

erdoğdu yazdı :

img

ledy

10 yıl 8 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ