Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Boxer Sahibi Var mı Aranızda?

Merhabalar, bazı web sitelerinde Boxer cinsi köpeklerin sıcağa ve soğuğa dayanıklı olmadıklarını, böyle havalarda ciddi sağlık problemleri yaşadıklarını ve bir bahçe köpeği olarak uygun bir ırk olmadıklarını okudum. Ancak bu sıcaklık yada soğukluk derecesi hakkında çok net bir bilgi yok. Ben İzmir''de yaşayan biriyim. İzmir''in yaz sıcağı yada kış soğuğu Boxer için bir sorun teşkil eder mi? Benim favori köpeğim Boxer''dır ancak bu ırkı İzmir havasında beslemek, o köpeğe sağlık problemleri yaşatacaksa, ona eziyet vermek istemem. Boxer''ın hava koşullarına bağlı sağlık probleri konusunda bana bilgi verebilecek bir Boxer sahibi var ise aranızda, lütfen bana cevap yazabilir mi?

img

sebastiyano

18 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşım boxerlar sanıldığı kadar dayanıksız değiller ben şuan 3 tane besliyorum ve bahçede bakıyorum.yalnız bi sorun romatizma en önemlihastalıkları oyüzden ıslak havalarda gezmelerden sonra iyice bacaklarını kurulaman lazım.birde yaşadığı yeri herzaman istisnasız kuru tutman lazım!kulübesinede birtane battaniye türü bişey koyarsan hiçbir sorun olmaz sana emin ol!

img

iliminate186

18 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İliminate Arkadaşım, açıklayıcı cevabın için çok teşekkür ederim. Yağmurlu havalarda dolaştırırsam, ayaklarını iyice kurulamam gerektiğini belirtmişsin. Yağmurlu havalarda dolaşmaya çıkmayarak bu problemi çözebilirim, ancak sonuçta bu hayvan bahçede olacak yani ben Boxer''ımı yağmurlu havalarda dolaştırmaya çıkarmasam bile ayakları bahçede gezinirken ıslanacak. Bu durumda ben yağmurlu havalarda Boxer''ımın ayakları hep silmek durumunda olacağım?

img

sebastiyano

ÖZEL MESAJ

sebastiyano sen bir boxer edinceksen onu dostun en yakının gibi hissetmelisin!yağmurlu havalarda çıkarmam diyosun ama unutmaki hergün belli bir süre dolaşma ihtiyacları vardır köpeklerimizin.umarım bahcede kendi halinde dolassın diye düşünmüyosundur!ayrıca köpeğini çok kötü havalarda bahçede bıarakamazsın zaten bu her cins için geçerlidir!unutmaki sen bir köpek özelliklede boxer edinceksen ona ailenin bir ferdi kadar değer vermelisin!eğer öyle bir niyetin yoksa hiç edinme bence!

img

iliminate186

18 yıl 8 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

İliminate, senin kötü niyetli olmadığını düşünerek, senin öğütlerine saygı duyuyorum. Ancak şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ; Bir köpeğin sahibinden neler beklediğini ve özellikle bir Boxer''ın ne kadar duygulu ve sahibine gereksinim duyan bir ırk olduğunu biliyorum. Sen, benim soruma cevap vermek yerine, bana bir takım öğütler vermeyi tercih etmişsin, hem de sert bir dille eleştirerek !!! Biliyor musun, benim Boxer''lar ve diğer cins köpekler hakkındaki bilgim çoğu köpek sahibinden çok daha fazladır. Ayrıca bir Boxer''ın çok kötü havalarda (Bu her ırk için geçerli değildir! Yani sen yanılıyorsun..) dışarıda bırakılmaması gerektiğini de biliyorum. Hergün gezdirmeye gelince, her köpek senin dediğin gibi hergün düzenli şekilde gezdirilmek ister ancak bunu bir gün yada iki gün atladığında da, bu köpeğini sevmediğin yada ona gereken özeni göstermediğin anlamına gelmez. Sanki hergün gezdirilme olayı, bir kanunmuş gibi yazmana ve "Eğer bunu yapamayacaksan boxer alma" şeklindeki sözlerini şiddetle kınıyorum..! Ben yardıma muhtaç bir sokak köpeğine bile kendi maddi imkanlarımı kullanarak veteriner yardımı yapmış bir hayvanseverim. Bana bundan sonraki sorularımda yardımcı olabilecek kişinin sen olduğunu DÜŞÜNMÜYORUM artık !!! O nedenle lütfen bundan sonraki sorularımda sen cevap verme... Teşekkürler...

img

sebastiyano

ÖZEL MESAJ

Merhaba; Boxerlar hava durumuna karşı çok hassaslar.Ben 8 senedir bakıyorum. Sıcaklarda nefes alma güçlüğü yaşıyorlar soğuk havalarda da üşüyorlar. Özellikle o bahçede bakan arkadaşın nasıl baktığını merak ediyorum. Çünkü boxer cinsi ev hayatına uyumludur. Bahçede uzun süre yaşamazlar. Internet üzerinden de araştırırsan bu sonucu görebilirsin. Ayrıca ilgiye çok meraklıdırlar. Fazla yalnız bırakılmaya gelmezler. Çok fazla koşturulmaları sakıncalıdır ileriki yaşlarında omurgalarında problem yaşayabilirler, romatizmaya çok meyillidirler. Ayrıca bu ırk çok allerjiktir. ama şunu da söyleyebilirim bu güne kadar beslediğim hiçbir köpek te boxer gibi bir zevk almadım. Kendini çok çabuk evin bir ferdi olarak kabul ettirir. Kolay gelsin.

img

mabishe

16 yıl 8 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba, siteye yeni üye oldum. ben bir boxer hayranıyım ve beslemek istiyorum fakat ev içinde besleme olanağım yok. Durum gerçekten vahimmi? yani bahçede güzel bir kulubede Boxer beslenmezmi?? soruyorum çünkü aldıktan sonra bahçede yaşamak eziyet olacaksa bu beni kahreder. yardımınıza ihtiyacım var. teşekkürler

img

vatra

16 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ