Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

ilk kedim. napacağımı şaşırdım, çok sinirli

merhabalar, ben yeni üye oldum umarım sorunumun bi çaresini bulabilirim.

oğlum mavi bize 2,5 aylıkken annesinin evinden geldi ve o zamandan beri birbirimizden hiç ayrılmadık. 10 yavrunun 8.si bu yüzden 9 aylık olmasına rağmen 4-5 aylık bir kedi kadar.

evin içinde bir an bile yanımdan ayrılmaz, birlikte yer birlikte uyuruz. sokak kedisi olmasına rağmen mavi benim kucağımda banyo yapmayı bile sever hiç tırmalamazdı. ancak son iki haftadır çok agresif. evin içinde sürekli ordan oraya koşturuyor, tırmanıyor, hiç yanıma gelmiyor, bana saldırıyor. o kadar öfkeli bir hali var ki. ağzı açık soluk alıp veriyor, sürekli pusuya yatıyor. hatta 2 gün önce film izlerken öyle bir saldırdı ki kollarım bacaklarım tırnak ve diş izi içinde kaldı, çoğu iz kanadı. hiç miyavlamayan kedim geceleri uykumdan uyandırıyor, bütün gün sanki bir şeyler anlatmak ister gibi miyavlıyor, mavlıyor. 

bütün aşıları tam ancak kısırlaştırmadık.

img

mavithecat

11 yıl 8 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba heerkeze öncelikle kedinin kisirlastirmadigin ićin olabilir eyer biran once kisirlastirmassaniz erkek kedi bulmaniz gerekicektir Benm kedimde 4 aylik abimindi abim ıspartadan getirdi habersizce ilk geldiginde anemde bende cok korktuk 1-2 hafta sonra alıştık ve sabah kalkinca ayağımızın etrafında dönup duruyor elimizi emiyor neden oldugunu anamadim bileniniz varsa lutfen söylesin

img

pati41

8 yıl 2 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamlar, öncelikle panik yapmayın. Bir kedinin agresif davranışlara sahip olmasının bir çok sebebi var, miyhav.com’'da bu konular hakkında yazılar mevcut. Dilerseniz şu yazıya bi göz atın...

mavithecat yazdı :

oğlum mavi bize 2,5 aylıkken annesinin evinden geldi ve o zamandan beri birbirimizden hiç ayrılmadık. 10 yavrunun 8.si bu yüzden 9 aylık olmasına rağmen 4-5 aylık bir kedi kadar.

evin içinde bir an bile yanımdan ayrılmaz, birlikte yer birlikte uyuruz. sokak kedisi olmasına rağmen mavi benim kucağımda banyo yapmayı bile sever hiç tırmalamazdı. ancak son iki haftadır çok agresif. evin içinde sürekli ordan oraya koşturuyor, tırmanıyor, hiç yanıma gelmiyor, bana saldırıyor. o kadar öfkeli bir hali var ki. ağzı açık soluk alıp veriyor, sürekli pusuya yatıyor. hatta 2 gün önce film izlerken öyle bir saldırdı ki kollarım bacaklarım tırnak ve diş izi içinde kaldı, çoğu iz kanadı. hiç miyavlamayan kedim geceleri uykumdan uyandırıyor, bütün gün sanki bir şeyler anlatmak ister gibi miyavlıyor, mavlıyor. 

img

merty

6 yıl 3 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benimde kedim var yardımcı olabilirsem sevinirim onun ciftleşme donemi muhtemelen atlatmaya calısın

mavithecat yazdı :

img

ozlem86

6 yıl 3 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ