Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

ÇOKKK ÖNEMLİİİİ!!!

Size bişey sorcam!! Benim kaplumbağım ilk aldığımda bana alışamamıştı.Elime aldığımda elimden çıkmak için çırpınıyor ve kurtulmaya çalışıyordu.Aradan bir ay geçti.Artık elime aldığımda ellerini ve ayaklarını çoğunlulukla kabuğuna sokuyor. Bu bana alıştığı anlamına mı gelio?? Ayrıca bi şey daha sorcamm!! SİTE NASIL YAPILIO!!! Hayvanlardan bahseden kitaplarla ilgili bi site!! CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM!!!!!!!!!

img

nova

18 yıl 10 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim yorumlarımca kaplumbağan sanırım korkuyo ya da ürkmüş olabilir

img

micmic

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba Nova, Kaplumbağalar ele alınmayı sevmezler, alıştıkları bir insan bile olsa. Normalde alışmadıkları bir ortamda eline aldığında kaçmak için çırpınmaları kurtulmak içindir. Ancak 1 aydan sonra çırpınmakla kaçacak biryerin olmadığını biliyor ve dolayısıyla kendini korumaya almakla yetiniyor. Ancak bunun sebebi kaplumbağanın genel olarak yavaşlamış olması olabilir. Genel olarak hareketlerini gözlemleyerek eskiden olduğu gibi yeme koşarak gelip gelmediğini, suda öyle asılı kalıp hareket etmemeyi tercih ettiğini gözlemen yararına olur sanıyorum. böyle bir durumda hastalık ya da zayıflık belirtisi görebilirsin (zayıflıktan kastettiğim şişmanlaması değil tabi bünyesi ) eğer genel bi hareketsizlik görürsen, güneş banyosu filan yaptırmanı tavsiye ederim, iyi gelir genelde, ve kesinlikle üşümesine izin vermemelisin. site yapmanın yüzlerce yolu var bilgisayar bilginin ne kadar olduğuna bağlı olarak değişir. kendi siteni design edip kendi server''ından yayınlayabilirsin bile ancak nasıl yapılıyor diye sorduğun bir aşamada bunu yapabileceğini sanmıyorum. bazıları templateler kullanır, içini doldurur öyle birşey bulabilirsin. geocities.yahoo gibi ücretsiz alan veren sayfalar var. bunun dışında makale makale yazabileceğin yazılar için 360.yahoo.com ya da spaces.msn.com gibi blog özelliği olan sayfalardan yararlanabilirsin. bir site yapmaya kalkışmadan önce web sayfalarının kullanım alanları ve özelliklerini iyice araştırmanı öneririm. Kolay gelsin:) günseli

img

gunseli

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam Nova;

Su Kaplumbağaları doğası gereği insanlara alışması diye bir olay mümkün değil.Ona kim yiyecek verirse kaplumbağa onu tanır.Ama yiyecek verene alışmaz bu kişi değiştiğinde yeni sahibi yiyeceği verendir. Hungry:)))

Sevgiler. 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ