Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

bilgi.....

merhaba,tosbişlerin sağlığı iyiyken bir vitamin ilacı kullanmaya gerek var mı?yoksa onlara sadece yem vermemiz yeterlimi? ya benim çisoşum hala o kurtulmuş göl böceğinden başka bişey yemiyor.onu bi türlü yem yemeye alıştıramıyorum.sizce bu konuda ne yapmam gerek.......

img

crezygirl

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kullandığın yeme bağlı crezygirl:) kurutulmuş göl böceği dediğin sera''nınki ise onlarda vitamin de var, ayrıca vermene gerek yok. üzerinde vitamin katkılı yazıyor olabilir bi de kontrol et. bunun dışında verip vermemek biraz sana kalmış, sağlıklı olmasını ve içinin rahat etmesini istiyorsan tabi vermen daha iyi olurdu. yeme yemeye alıştıramıyorumdan kastetiğin balık yemiyse ona alıştırma zaten, kendi böceğini yesin. iştahına göre yemi ver, bazen çok hevesli oluyorlar o zaman değişik yemler deneyebilirsin keyfine göre yiyebilir (benim şekspir birara akvaryumdaki taşı tutmuş koparmaya çalışıyordu:) )

img

gunseli

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam crezygirl;

Sera ve Tetranın kaplumbağa yemlerinden ver zaten içinde vitamin var.Bu yemleride online ısmarlıyabilirsin.Yemleri elinle yedirmeyi dene Backpack:)) 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.... ya benim tospişim sürekli akvaryumundan dışarı çıkmaya çalışıyor.dışarı çıkarıp onunla konuşuyor ve oynuyorum ama nerde bir kuytuluk varsa hemen oraya giriyor.yoksa benim akıllı tospişim şimdiden kış uykusunamı yatacak ne dersiniz.yardımlarınız için çok sağolun.

img

crezygirl

18 yıl 9 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kaplumbağalar ancak uygun ortam ve iyi beslenme ile hasta olmazlar. kaliteli yem kullanıldığında vitamine gerek yok. ancak 2 haftada bir ufak bir vitamin takviyesinin de zararı olmaz bence.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam crezygirl ;

Uygun teraryum koşullarında su kaplumbağaları kış uykusuna yatmaz.Seninkilerde her kaplumbağanın dış ortamda yaptığını yapıyor saklanacak kuytu yer arıyor. Aerobics:))) 

img

deepfıshıng48

19 yıl 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ