Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Yardım

Merhabalar Shy

Öncelikle hamsterımı tanıtayım. Adı Mayonez. 3 gün önce petshoptan aldım. Aldığım adam 2-3 aylık olduğunu söyledi fakat bana göre baya büyük. Cinsi nedir acaba ? Suriye gibi geldi bana. 
Sizlere sorularım var cevaplarsanız çok mutlu olurum. Kafesle beraber aldığım çarkı hiç kullanmıyor üstüne çıkmaya çalışırken anca öyle koşmuş oluyor Shy acaba çark küçük geldiğinden mi? Değiştirmeli miyim? 
Aldığım ilk gün çok hırçındı geri götürsem mi diye çok düşündüm. Sürekli tellere tırmanıyor telleri dişliyordu. yanına gittiğimde dişlerini tıkırdatıp hırlama gibi sesler çıkartıyordu. Bu sinirlendiğinin göstergesiymiş ve dışarı çıkmak istiyormuş. Artık bunları yapmıyor. Odaya girdiğimde sesleniyorum ve hemen tellere gelip ayağa kalkıyor ve burnunu telden dışarı uzatıp kokluyor beni. Ara sıra marul havuç ve ceviz veriyorum afiyetle yiyor. Mama kabında petshopta satılan kuru mamalardan bulunduruyorum. Bana alışmış mıdır ? 
Elime nasıl alıştırabilirim ? Gonzales tecrübem var ve parmağımın derisini kopardığını hatırlıyorum o yüzden biraz korkuyorum bunu elime almaya. Almak için biraz daha alışmasını mı beklemeliyim ? Her beni gördüğünde yemek vereceğimi biliyor bu yüzden burnunu çıkartıyor elime doğru. Elime almaya kalksam yemek vereceğimi sanıp ısırır mı ?
Aldığım günden beri suluğundan hiç su içtiğini görmedim bir problem olabilir mi ? Aldığım yerdeki kafesinde suluğu yoktu. Yada ben görmedim. 
Kafeste sıkıldığının farkındayım ama eve de salmak istemiyorum. Hamster toplarından alıp hergün düzenli olarak eve salmam uygun mudur ? Yada hiç alıştırmamalımıyım. Şimdiden teşekkür ederim.

img

mayonezblg

11 yıl 2 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ