Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Hastalığını Bilmiyorum!!!! yardım

sadmerba bn 12 yaşndayım ve 2 sukaplumbağam var. ikiside 2 yaşnda .daha önce hiç böle bişi olmamıştı ama bir - iki gün önce 1 kaplumbağamın yanağının şiştiğini falan gördüm . annemlere haber verdim . onlarda bir - iki gün bekle kendiliğinde geçmese ilaç filan alırız vitamin veririz dedi. 2 gün geçtikten sonra yanağının birinin hala şiş diğerininse üstünde bir beyazlık olduğunu fark ettim sankı taş gibi bir şey. olayın ciddi oldunu düşündüm ve internetten arştırma yaptım ve bunun deri altı apsesi veya orta kulak iltihabı olabileceğine karar verdim ama tam emin değilim ayrıca annemle babam hala vetrinere götürmemekle ısrar ediyolar bi ilaç almışlar hem apseye hem iltihaba iyi geliyomuş ama hala emin değilim. zaten daha önce kaplumbağa bakımıyla ilgili sizin yazıları okumuştum o yüzden herkese elinizden geldiğince yardım ettiğinizi biliyorum. umarım bnim sorunumlada ilgilenirsiniz şimdiden teşekkürler!!

img

ahuuuuu

10 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ahuuuuu yazdı :

sadbna yardım etmek için lütfen apsenin ve kulak iltihabının belrtilerinin bna söyler misiniz ?? :(

img

ahuuuuu

10 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

apsenin nedeni : yaralanmalar,yabancı cisim batması v.b

kulak iltihabının nedeni : soğuk suda bakım ve temizlik problemi

ahuuuuu yazdı :

ahuuuuu yazdı :

sadwww.hepsievcil.com="" yla="" z="" zaten="" zden="" />bna yardım etmek için lütfen apsenin ve kulak iltihabının belrtilerinin bna söyler misiniz ?? :(

img

pamerafa

9 yıl 2 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ