Hepsievcil

Köpek Forumları > Köpek Sağlıgı ve Bakımı

Mesaj Ekle

Köpeğime tuvalet eğitimi verme yardım

Pasama 3 aylık ve tuvalet egitimi vermeye calıstım ama basarılı olamadım yardım edermisiniz. 

Bi siprey aldım gazete ve kartona sıktım  ama bu sefer oyun sanıp parcalıyo ne yapmam lazım bilemiyorum yardım istiyom lutfen bi cozum her yere tuvaletini yapıyo

img

Pasa13

10 yıl 8 ay 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba,Paşa'da işe yarar mı bilmiyorum ama ben kendi köpeğimize uyguladığımız yöntemi paylaşmak istedim.Yavruyken evin bir köşesine gazeteleri serdik ama o inatla başka yere yapıyordu.Yine betona yaptığı bir zaman ,bi gazete sayfasını alıp tuvaletine sürün yani kokusu gazeteye geçmiş olacak.ve bu gazeteyi dış kapıya yakın bir yerlere koyun.Tuvaletini bunun dışında bir yere yaptıgında bunu onaylamadığınızı bilmeli ona kızın.ama eger koydugunuz gazeteye ya da yakınına yaparsa onu övüp teşvik edin.mümkünse ödül bisküvisi gibi birşeyle ödüllendirin.Zamanla gazeteyi kapını dışına koyun,belirli sürelerle ilerletip gazeteyi en son bahçeye koyun.Bir süre sonra gazeteyi aramaktan vazgeçip toprağa yapmayı isteyecektir.Umarım işinize yarar.İyi şanslar.

Pasa13 yazdı :

Pasama 3 aylık ve tuvalet egitimi vermeye calıstım ama basarılı olamadım yardım edermisiniz. 

Bi siprey aldım gazete ve kartona sıktım  ama bu sefer oyun sanıp parcalıyo ne yapmam lazım bilemiyorum yardım istiyom lutfen bi cozum her yere tuvaletini yapıyo

img

fluffy_5

11 yıl 3 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ