Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Hamster

Mesaj Ekle

Morfin ☆

Merhaba. 01.11.2015'de bir hamster aldım. Cinsini bilmiyorum ama erkek, oldukça sağlıklı görünen bir buçuk aylık bir yavru. Yanında ise dişi bir aylık bir yavru var. Erkek benim, dişi kız kardeşimin. Dişi olan ara ara Morfin'le kavga başlatıyor. Kafesleri ayırmak istiyoruz, çünkü ileride zaten oraya sığmayacaklar. Kafes ortadan biraz büyük oyuncaklarla döşenmiş güzel bir şey. Ayrıca iki gün oldu ve aceleci olmak istemiyorum ama böyle sevip almak, onunla oynamak istiyorum. Alışması için temelde yapılması gerekenleri okudum ama sanki hiç beni sevmeyecekmiş gibi hissediyorum. Isırmayı denemedi ama bir kere tellerin dışından elime vurdu. Hani hayvana eziyet istemiyorum, bana alışır diye umuyorum. Sizler ne diyorsunuz? Kafesler ayrılırsa onunla daha çok zaman geçiririm elbette en azından odamda olur salonda olmak yerine.. Gerçekten önerileri bekliyorum, Morfin bana alışmazsa çok çok üzüleceğim ilk hayvanım.

img

wisdomteeth

8 yıl 5 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benimde yeni bir Suriye hamsterim var 3-4 günlük şuan. Yavaş yavaş alışmaya başlıyor. Ilk geldiğinde etrafı bi kokladı sonra evinin içine girdi kaldı öyle. Çok hareket etmedi. Sonraki Günlerde biraz daha aktif olmaya başladı ve elimi kafesin içine sokmaya başladığımda yaklaşmaya başladı ve bir tehtid olarak görmemeye başladı. Hatta arada elimi koklamak ve yaklaşmak için öne atılmaya başladı. Bende ilk geldiğinde alışamaz, alışmıyor işte gibi düşünüyordum ama şuan aramız gayet iyi. Geldiği ilk gün elimi ısırmak için bir kaç kere denemişti ama alışıyorlar sen dert etmemeye bak. Bu arada adı da çok güzelmişş

img

finn

8 yıl 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ