Hepsievcil

Kedi Forumları > Kedi Sahibi Olmak İstiyorum

Mesaj Ekle

LÜTFEN BİR CANIN SOKAKLARDA ÖLMESİNE İZİN VERMEYİN!

LÜTFEN BİR CANIN SOKAKLARDA ÖLMESİNE İZİN VERMEYİN!

Yaklaşık bir ay önce Ankara’nın en işlek caddelerinin bulunduğu yerlerden birinde ,yolun yakınlarında bir yere terk edilmiş güzel bir kedicik gözüme takıldı,yoldan gelen geçen insanlara çeresizce   ne yapacağını ,nereye gideceğini   bilmeyerek bakıyordu.Onu o halde görmek içimi burktu.Çevredekiler,bu zavallı kediciğin bir süre önce birileri tarafından caddenin kenarına bırakıldığını söylediler.Zalimler ,bu zavallıcığı canlı bir oyuncak niyetine almışlar hevesleri geçince onu yol kenarında kendi kaderine terk etmişler.Ben onu kuru mama götürerek beslemek istedim ancak çevre esnafı çevreyi kirlettiğimi söyleyerek bana tepki verdi ,beslemenin ötesinde beni üzen oradan her geçişimde  kediciğin oradaki  çocukların elinde zavallıcığın  boynuna ip bağlanarak çekiştirilmesi ve insanların buna tepki vermemesiydi ,ben bu zavallıyı birkaç defa o çocukların elinden kurtardığımda bana söyledikleri beni daha  çok üzdü ,çocuklar çevredekilerin zavallının her yemek isteyişinde; onu tekmelediklerini söylediler. Ve yeniden onu beslemek için gittiğimde  apartman sakinlerinden birinin kediciğin sığındığı yere bir köpek bağladığını gördüm ,ona orada kediciğin barınmaya çalıştığını ,köpeğin ona zarar verebileceğini söylediğimde ,adam kedinin varlığından rahatsız olduğu için ,köpeği bağladığını ve köpeğin hep orada kalacağını söylediğinde inanın kanım dondu,bu tarz düşüncesiz insanlar nasıl olabilir ? Küçücük bir kediyi bir köpeğe parçalatmak bir insanı nasıl mutu edebilir? Zavallıyı bu durumu görünce eve getirmeye karar verdim ,kedicik son derece uyumlu,hemen hemen bir yaşlarında,kısırlaştırılmış,eve son derece uyumlu,(aşılarını yaptırdım)sakin bir hayvan ancak yaşadığım ev çok küçük ,vahşi bir kedim   var ve evimizin fiziksel şartları onları bir arada beslemek için yeterli değil,kedimi   bu zavallıcığa zarar vermemesi için sürekli kontrol altında tutmak zorundayım ,ancak kısa bir süre sonra okula başlamak zorundayım ,yaşlı annem ve babam  onlara bakamaz bu nedenle  ANKARADAN  bu zavallı kediciğe acil bir yuva bulmam gerekiyor ,bu zavvallı güzel kediciği sevecek ,onu yeniden sokağa atmayacak sevgi dolu bir aile arıyorum ,LÜTFEN YARDIM EDİN,onu sokağa yeniden dönmesine izin vermeyin!

5375202924

img

Sudesu

8 yıl 2 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ