Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kara kaplumbağası yumurtası

slm forumda aradım ama bulamadım kara kaplumbağası ne kadar sürede yumurtadan çıkar?

img

gilgara

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

genelde mayıs ayı itibariyle olmak üzere yılda 2 defa veya 3 defa yumurta bırakabilirler. 6-9 adet arası yumurta bırakırlar. yumurtadan çıkma süreleri ise su kaplumbağalarında yaklaşık dış ortamın ısısına göre yaklaşık 100 günde yumurtadan çıkarlar. daha ayrıntılı bilgi lazımsa verebiliriz. (yumurta bırakma koşulları, ortam koşulları, ısı ve nem koşulları vs.)

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selamlar;

www.kaplumbaga.sokagi.com sitesinde kara kaplumbağaları ile ilgili bölüm var.

img

city35_

18 yıl 10 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

peki yumurtalar hangi kosullarda saklanmalı? kaplumbağam bahçede duruyor ama yumurtaları içeri aldım kedilerim yumurtaları kırabilirler diye bu arada 4 tane yumurta var şimdiden teşekkürler :)

img

gilgara

ÖZEL MESAJ

Selamlar, Öncelikle yumurtalarla ilgili birşey bilmediğim için yardımcı olamıyorum gilgara, özür dilerim. Ben de bu başlığı sorum için kullanacağım. Su kaplumbağalarının yumurtalama koşulları, yaşları, yumurta sayıları, yumurtaların suda mı su dışında mı ve hangi sıcaklıkta tutulması gerektiğini, kuluçka süresini, ve yeni çıkan yavru ile ilgili özel bir işlem yapılıp yapılmayacağını öğrenmek istiyorum. Bana da yardımcı olabilir misin momo:)

img

gunseli

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkürler, cevabı forumda buldum, az önce yine yazdım ama resfresh ve güncelle çabalarıma rağmen görünmüyor kullanıcı adını tekrar girmem gerekmişti ondan kaynaklanabilir neyse kolay gelsin..

img

gunseli

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam gilgara yumurta alabilmen çok güzel.inşallah saglıklı yavruların olur:) kaplumbağaların tahmini kaç yaşında?? devamlı bahçede mi duruyorlar?

img

hülya999

19 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

evt bahcede ama havalar soğuyunca içeri alıcam sanırım 13 yada 14 yasında fln

img

gilgara

ÖZEL MESAJ