Forum Mesajları

Kuş Forumları > Kuş Türleri Sağlık ve Bakım

Mesaj Ekle

Kuşum yem kabuğu yedi kusamıyor

annemin kendine göre işleri var babamla abimse çalışıyor . bense evin üst katındayım . Mağlum yaz . Odam çatı katında olduğu çok sıcak oluyor ve iki pencereyide açtığımdan çok fazla esiyor . o yüzden kuşu yanıma almam mümkün değildi  bu durumda . Anneme kuşun yemleriyle ilgilenmesini suyunu değiştirmesini söyledim çünkü unutuyorum çalıştığımdan dolayı eve yorgun geliyorum ve dolayısı ile direk istiraat etmek için odama çıkıyorum.

annem bir süre kuşla ilgilenmeyi unutmuş abim kaza geçirdiydi araba ile onun telaşesi ile hepimiz unuttuk . dolayısı ile kuşun yemi bitmiş ve sadece yemlikte kabuk kalmış ve hayvan bir süre açlıktan dolayı sadece kabuk yemiş fark ettimde hemen gidip değiştirdim ve adeta yeme saldırdı bakımı yaptım ve havalar artık eskisi gibi sıcak olmadığından dolayı yanıma aldım sürekli gözetimim altında . 

dediğim olaylar yaşanalı sadece 1-2 gün oluyor bugün 3.gün olması lazım . ama kuş  uyurken mıyıklıyor ve durup dururken ağızını şapırdatıyor . sanki ağızında sıvı birşey varmış gibi ses geliyor . aynı zamanda kusmaya çalışıyor arada sırada lakin kusamıyor . 

kapı pencere sürekli açıktı rüzgar yemiş olma ihtimalide var ama kakası ishal değil aksine biraz sert kabız denilebilir ama öyle siyah falanda değil sadece normalden birazcık daha sert . 

 

suyuna iştah açıcı damla damlattım aynı zamanda az miktarda vitamin takviyeside yapıyor . ve yemini vitaminli kapalı bir yemle değiştirdim . 

 

eskisine göre biraz halsiz ama  dışarı çıkıp kendince oyunlar oynuyor ötüyor . maximum 5-6 aylıktır . daha azda olma ihtimali var ve bazen kuyruğunu aşağı yukarı oynatıyor durup dururken tüneğinde dururken . 

tavsiyelerinizi alabilirmiyim ? gerçekten ihtiyacım var .