Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

istanbulda yaşayan sürüngen dostları

selam arkadaşlar. cang nickli arkadaşımızın istanbul eminönünde kapalı çarşıda hayvan satan tiplerin yerli türlerimizide sattığı hakkındaki yazısı üzerine bu olaya el atmamız gerektiğini düşündüm. istanbulda yaşayan arkadaşlar bu olaya bir bakıp beni bilgilendirirse ben bu olayı yetkili mercilere taşımaya hazırım. sizden ricam o yere uğramanız ve satılan sürüngenleri kontrol etmeniz. bu sadece orada değil başka şehirdede olabilir. ben geçen hafta ankaradaydım ve orada bi kaç yere baktım ne mutluki böyle bir durumla karşılaşmadım. bu konuda ciddi bir çalışma yapmamız gerektiğine inanıyorum . saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

kapalı çarşı demişim kusura bakmayın mısır çarşısı olacak.

img

cang

20 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet var, pet şişelere tıkılmış aç susuz havasız beklıyor cekınerek soyluyorum ama ıkı tane almak zorunda kaldım aslında kurtardım sayılır onları 5ytl ıcın gercekten yazık, aslında yasaklamak yerıne uygun ortam sartı getırılse bu durum olmaz

img

menecer

18 yıl 8 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm menecer. kurtardın evet görünürde böyle ama iki tane hatta 4 tane daha yakalanması için teşvikte ettin. yasaklanmalı çünkü bilinçsizce yapılıyor toplanmaları. serbestliğinin olabilmesi için çiftliklerde üretilmeleri şart. buda doğadakilere yaşam garantisi verir. eğer şu an için köylü bu sürüngenlerintam değerleriniş bilsin bir yıl içinde inanamayacağınız kadar çok toplamnır.

img

vipera

19 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

sende haklısın vıpera ama neden cıftlık kurulamıyor zaten herkesın ve herseyın cozumu bu bence bunu engelleyen guc ne??? yanı kıme ne zararı varkı bu ıs yapılmıyor? bu konuda aydınlatırsan emınım bu msjı okuyan herkes(ben dahıl) bu konuda daha mantıklı davranıcaz??????

slm öncelikle bir çiftlik neden yok. bunun en büyük sebebi yüksek maliyet gerektiren bir iş oluşu. sanıyorum yatırımcıların pek ilgisini çekmemiş. aslında maliyet düşürülür. izin alımında ise ülkemizde zorluklar çekiliyor. ancak bildiğim kadarıyla foçadaki kaplumbağa çiftliği dışında bir girişim olmadı henüz. tabiş herkesin temennisi bu. ve yüksek gelirde getiriyor. şu an yok ama ben bu olayın geleceğinden umutluyum. özellikle yılan zehirinin kullanım alanlarının yaygınlaşması bunu bir gelecek olarak gösteriyor. umarım olur.

img

vipera

19 yıl 10 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

lütfen mantıklı olun asuman.kötü örnek olmak istemem ama su yılanları aman da aman cezbediciliği olan hayvanlar değil ki türkiye gibi bir yerde onların pet shoplarda satılması için çiftlikler kurulsun.herkes ucuzluğundan dolayı alıyor.her yerde yazmışsın neden çiftlik yok türkiyede diye...çiftlik kurulduğunda onları senin zannettiğin gibi beş milyona satmazlar sen de gider gene bedava yakalanmış yılanlardan alırsın.zaten su yılanı mı boa mı deseler kim su yılanı der ki?

img

cang

20 yıl 5 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm cang bı bakıma haklısın belkı... kımse su yılanını tercıh etmez ancak turkıyede su yılanından baska bence beslemek ıcın cok gusel turler var o zaman bunlarında uretımı olur yanı boamı natrıxlermı dıe bı tercıh yapmamız gerekmez belkıde...