Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Diğer tatlısu balık türleri

Mesaj Ekle

beta

arkadaşlar ben tatlı su köpek balığı almayı düşünüyorum ama ondan önce biraz alışmak için daha küçük bi balık beta aldım ama pek bilgim yok daha dişi mi erkek mi onu bile bilmiyorum. tek bildiğim erkek erekeğe olunca kavga ediyolar. ben bu balığın erkek mi dişimi olduğunu nasıl öğrenebilirim ve siz burda damızlık beta filan yazıyosunuz o nasıl oluyo bide tatlı su köpeğı yaşamak için ne kadar büyüklükte bi akvaryum ister.

img

buba

18 yıl 7 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Buba bak bende tatlı-su kopek balıgı mevcut ıstersen uygun fiyata satabılırım istanbulda oturuyorum. Ayrıca akvarumun cok buyuk olmasına gerek yok ama yuzucek yerı kalsın yınede eger buyumesını cok ıstersen farklı turlerı war bıyıkları falan var ondan da mevcut ama ona da buyuk akvaryum gerekır. sana ayarlaya bılırım onu uygun bısey yaparım bı konusalım. Msn : [email protected] msnıne ekle goruselım....

selam arkadasim....ben bir muddet beta besledim o nedenlede bilgi sahibiyim...beta`nin guzel olani,kuyrugu buyuk ve gosterisli olani erkektir...sade olani goruntusu cok sade kuyruksuz olani disidir...evet iki erkek betayi sakin yanyana koyma...beta yanliz yasamayi sever..biraz ugrasirsan ciftlesmeside kolaydir...akvaryumu ikiye bol ozel bolen camlar satilir diger tarafa bir veya iki tane disi koy erkek onu gorerek surekli kopukler yapar bir hafta sonrada boldugun kismi ac...ciftlesirler..fakat ciftlesmeden sonra yavrular olduktan sonra disiyi cikarmalisin yoksa erkek onuda oldurebilir...birde beta icin suyun ilik olmasina dikkat et su soguk olmasin...sana tavsiyem sik sikta az miktarda canli yem at..hem balik cok daha canli olur renkleri guzellesir hemde cabuk ciftlesir...kolay gelsin..

img

hakanata

17 yıl 11 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam canım beta ile ilgili deneyimim var piyasada disi beta bulman imkansız beta erkektir kavgacı bır balıktır kaprıslıdır pul yem yemeyı sever fazla hareket etmezker kucuk bır akvaryumda besleyebılırsın ama bence zevkını köreltecektır keske bıraz ılımlı lepıstes alsaydın

img

kizimdost

18 yıl 9 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Slmm,bnm de betam var,aslında bnde erkekmi dişimi olduğunu anlayamadım,rengi sade ama kuyrukları da gösterişli,yanına bir beta dha almak istiyorum ama önce cinsiyetini anlamam gerek

img

baroque595

17 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ