Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

sanırım kuyruğunu ısırmış!

merhaba,bu sabah kapluşların suyunu değiştirdim,onları da fırçalayıp kabuk sertleştirici sürdüm.kurumasını beklerken masada dolaşıyorlardı,küçük olanın kuyruğunda bi gariplik farkettim.kuyruk kısalmış ve ucunda kahverengi bi yara var.aynen ısırılmış gibi.bir ara büyük olanın küçüğün arkasına doğru ağzını açarak hamle yaptığını görmüştüm ama oyun oynuyo sanmıştım.galiba küçüğün kuyruğunu ısırmış.şu anda suya geri koymadım ikisini de.küçüğü biraz kuru yerde bekletmeyi düşündüm,en azından yara biraz kurusun diye.ne yapıcam?

img

dulcinea

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam; Bence eğer yara küçükse yani kahverengi diyosun kurumuş yani.Bir zararı olmaz akvaryuma koymanın ama istersen yinede bir petshopla görüşmeni tavsiye ederim sana istanbuldaki Animalia nın telini vereyim istersen orasıyla görüş.Banada arkadaşlar verdi hiç aramadım nasıl karşılarlar bilemiyorum.02122809277

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben ankaradayim ama zaten buraya yazan insanlar petshoptakilerden daha bilgili.o yuzden petshoptan bi sonuc alacagimi dusunmuyorum.yaraya gelince, çok cılk bi yara diil, kahverengi görünüyo,çok kupkuru da değil ama.başına böyle bi olay gelen bi arkadaş vardır belki ve bi ilaç adı falan önerebilir bana.

img

dulcinea

19 yıl 2 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yaralı kaplumbağayı kuru bir yere çıkarıp, batikon veya teramicyn yara merhemi uygulanmalı. ilaç etki edene kadar 2-2,3 saat kuru yerde bırakılmalı. ancak bu dışarıda bırakma dehidrasyona sebep olmamalı.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ