Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kapluşumun gözleri kapandı :( - 4.sayfa

arkadaşlar yardım edin..kaplumbağamın gözleri kapandı..arasıra açıyo ama ama gözünde ince bir perde var ve şiş gözleri..sizce neden olmuş olabilir..bildiklerinizi lütfen benimle paylaşın çok moralim bozuk...

img

another

18 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam another..... senin için üzüldüm ve kapluş için de ben bu sitede başka bir başlık ta okudum senin kaplumbada görülrn özellikler başaka bir kaplumbağada görülüyormuş ve bi veteriner ona yardım etmiş şuan o tosba çok sağlıklıymış ve yazılanlara göre çok iyi bir veterinermiş bence bi ara ..... 02163392080.... yukardaki veterinerin no su....

o kadar moralini bozma.oda soğuk ise kış sanarak uyuyor olabilir. belki yoruluyordur.hastada olabilir.bir pet shop`a danış.yada bir veterinere.hasta olduğunu bilmeden asla ilaç verme.daha kötü olabilir.vitamin falan ver.yada biraz daha sıklıkla ver.iyileşebilie.altın kural sağlıklı ve nemli bir ortam... bunu bil ve sonra uygula

eğer çok saçma sapan doğial yiyecek verdiysen körde olmuş olabilir...

üzgünüm ama bnmde kaplusun gozleri once beyaz perde oldu sonra kapandi ve sonrada öldü.. hasta bir kaplumbagayi iylestirmek besikteki bebegi iylestirmekden daha zor..

img

skymoon

16 yıl 4 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

veteriner size hangi spreyi önerdi?

another yazdı :
Momo Selam Bulunduğu ortamı anlatmamı istemişsin..Sanırım ölüm fanusu diye buna diyorlar..Tarif edeyim omu değilmi anlarsın zaten.bende bilmiyorum onamı diyorlar yoksa başka bir şeyemi...ortasında ada var birde plastik palmiye ağacı..plastik bir akvaryum işte..sence diğer kaplumbağamada geçermi?*ya bu arada bişey daha sormak istiyorum..aynı zamanda kardeşiminde kara kaplumbağası var..hiç ama hiç kutunun içinden çıkmıyor hep karanlık ortamı tercih ediyor..sence normalmi?? bunada cevap yazarsan sevinirim..saol..

img

tosbikler

11 yıl 11 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bnm kaplumbagalardan küçük olanın gözleri 2 aydan uzun süredir kapalı , hem ısıtıcısı var hemde teramycn göz merhemi sürüyorum, a vitaminli yiyecekde veriyorum (marul vb) ama yemiyo , sizce ne yapmalıyım?

img

berker91

11 yıl 2 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

berker91 be n de aynı sorunu yaşadım ama hiç b,şi yapmadan kendisi açıldı gözü (ama daha büyük akvaryum ve biraz da temizlik ile :D benimki hiç doğal bişi yemiyo ama

img

kap_lum_baga

12 yıl 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kap_lum_baga benimkide kendi kendine iyileşti ama yinede bi gözü çok az şiş gibi ama yavaş yavaş düzeliyo bu arada sık temizlik yapmak daha kötü yapıyomuş

img

berker91

ÖZEL MESAJ

kap_lum_baga benimkide kendi kendine iyileşti ama yinede bi gözü çok az şiş gibi ama yavaş yavaş düzeliyo bu arada sık temizlik yapmak daha kötü yapıyomuş

img

berker91

ÖZEL MESAJ

bu arada benimkide sadece yem yiyo :D 

img

berker91

ÖZEL MESAJ