Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

infrared ve vitamin hakkında yardım?

arkadaşlar forumları okuyınca kafam karıştı.ben reptistar uv florasan almayı düşünüyorum.ve bunu da akvaryumun hemen üstüne koyucam.yani kaplişlerin çıktığı kayalarla arsında yaklaşık 30 cm far.çok mu yakın olur?zarar verir mi? birde infrared lamba ben bi elektrikçide gördüm.sylvyna marka kırmızı renkli büyük bir ampul gibi.bu da mı gerekli.ya da şöyle sormalıyım: reptistar uvb florasanın etkisini verir mi yoksa kullanım amamcı farklı mı? birde benim kaplişlere yem vermeden 5 dk. önce yemlerine 1 er damla vitamin damlatıyorum ve bunu haftada 2 kere tekrarlıyorum.vitaminler bu şekilde etkili olur mu? teşekkürler....

img

arkhe

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam; Ben yemlerine 2-3 damla falan damlatıyorum iyice yemlerin vitamini çekip yumuşamasını bekliyorum daha sonra kaplumbağalara veriyorum.Bence senin yaptığınında yararı olur.Vitamini sonuçta alıyorlar önreli olanda bu

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm arkhe, kaplumbağana kaliteli yem veriyorsan haftada 2 kez vitamin takviyesi fazla gelebilir. vitamin A fazlası da iyi bişey değil. reptistar UV ise bence yeterli. bunun yanında yazları ayrıca güneşe çıkarırsan sorun olmaz. bildiğim kadarıyla reptistar UVA ve UVB ışınları içeriyor ancak kızılötesi içermiyor. kullanacaksan ancak 10 dakika uygulamalısın. çok gerekli olduğunu sanmıyorum. güneş en iyisi derim. kışın yok diye üzülme. o kadar çabuk birşey olmaz, çünkü bir yandan vitamin veriyorsun ve bunlar zaten D3 içeriyorlar.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beppomomo reptistar florasanı mı 10 dakika kullanıcam anlayamadaım yazın da farklı karakterler çık mış.yoksA 10 DK. GÜNEŞ Mİ? YOKSA 10 DK. İNFRARED AMPUL MÜ? PARDON ANLAYAMADIM?

img

arkhe

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

reptistarı değil, eğer ayrıca bir infrared alırsan 10 dakika kullanman lazım maksimum. reptistarı 2-3 saat kullanabilirsin.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

sağolun arkadaşlar.tospağalar bu aralar çok mutlu.en kısa zamanda fotoğraflarını sizlerle payaşıcam.

img

arkhe

19 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yani en azından ben o kadar kullanıyorum. uvb lambaları günde 12-14 arası kullanılabilir.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ