Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Hangisi daha kolay

ev ortamında kara kaplumbağalarımı daha kolay ürer yoksa su kaplumbağasımı üremeleri için nasıl bi ortam yaratmalıyız cevaplar için şimdiden teşekkürler :)

img

alican14

18 yıl 10 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Kara kaplumbağasını bilmem ama su kaplumbağaları türkiyeye kısırlaştırılmmış halde geldikleri için üremeleri imkansız

inanamıyorum yaa ciddenmi :(

img

septempt

18 yıl 9 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaşlar bütün kaplumbağalar kısırlaştırılmış olmayabilir.Bazı insanlar (üreticiler)kaplumbağalarını türkiyede üretiyorlar ve kısırlaştırmadan satıyorlar benbu konuyu görüşmüştüm.Lütfen kısır diye hemen üzüntüye kapılmayın.Sizinkiler kısır olmayada bilir.Bence su kaplumbağalarının üremesi zor çünkü hem kara ham su aynı ortamda bulunması lazım sıcak bir alan lazım temiz olması lazım daha doğal olması için toprakta bitkiler falan olması lazım ben yapmayı düşünüyorum böyle birşey evimin büyük bir köşeini ayırabilirim yada iş yerime yaptırabilirim ama temizlikleri beni düşündürüyor.Önemli olan doğallığı yakalayabilmek.Kara kaplumbağaları hakkında birşey söyleyemeyeceğim...

img

by_falcon

19 yıl 4 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hadi yumurtladılar diyelim, bir de o yumurtaları uygun nem ve ısı koşullarında yaşatmak var. yurtdışında özel yumurtlama makineleri (inkübatör) kullanıyorlar hatta.

img

beppomomo

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Eğer zaten bir insan kaplumbağa üretmek istiyorsa onlarında çarelerine bakar sıcaklık önemli ama evin içide sanırım 15 derece falan değildir.Yani ısı bence halledilebilir bir sorun.

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ

http://www.hepsievcil.com/App/Forumlar/Cevaplar.aspx?KRef=5&FRef=30&BRef=5441

linkinde yumurtlama acil merkezi diye bir başlık var. tıklarsan sana gerekli bilgiler gelecektir.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

ben bu konuyu araştırmıştım kara kaplumbağası al

img

köpek_istiyorum

18 yıl 9 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kara kaplumbağası ve su kaplumbağası da yumurtalarını karada bırakırlar ve yumurtalar yine karada gelişir ve yavrular yine karada çıkar yumurtadan. bu yüzden aslında farketmez kara ya da su kaplumbağası. sadece su kaplumbağası olanlar avaryumlarında aynı zamanda bir köşesinde kara parçası bulundurmalılar. ancak bu da tabi akvaryum değil gelişmiş bir terariyum ile olur. yumurtalar suda kalırsa havasızlıktan içindeki embriyon ölür.

img

beppomomo

ÖZEL MESAJ

Arkdaşımızın dediği gibi yarısı kara yarısı su olan bi teraryum yaptırman gerekecektir.Bunu yapabilen insanlar olduğuna göre sende kafana koyduysan yapabilirsin.Biraz zahmetli ve zor olacaktır ama işler yolunda giderse meyvesini alabilirsin..

img

by_falcon

ÖZEL MESAJ