Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tarantula Bakımı

Mesaj Ekle

sansar hakkında

slm arkadaşlar.ben ufak bi sansar buldum çok küçük ağaçtan düşmüş tü galiba.aldım onu 15 20 gündür bende alıştık birbirimize ne yapmalıyım.ait olduğu yeremi bırakmalıyım yoksa ona bakmalımıyım bilmiyorum.siteye eklemek isterdim resmini ama makine bulamıyorum.bana yardımcı olurmusunuz.bunun gibi bir hayvan bakan varsa bana yardımcı olsun lütfennn...

img

sürüngenci

18 yıl 11 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yeterince büyümüş ise doğaya sal bence.yazık hayvana.çok alıştıysanız bilmiyorm ama.doğaya salman onun için en iyisi olr ...

bence de doğaya bırak.iyice iyileştiyse artık sağlıklıysa özgür olması onun için çoooooooooook daha iyi.....

img

şilacık

19 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu mesajı okuyanlar bir daha böyle bir hata yapmasın lutfen ya wahşi doğadakı haywanları almayın ya da tekrar geri bırakmayın geri bıraktığınız da onları öldürmüş olursunuz bi de doğasewer arkadaslar hep doğaya salın diyor ama inanın ki doğada haywanların (ewcillesmiş) yasama sansı 1 kac gün hariç SIFIRDIR

15-20 gündür doğasından ayrı bir hayvansa yaşadığı yere geri bırakmanın hiç bir sakıncası yoktur bence.Zavallı hayvan 20 gün bir evde yaşadı diye ömrünün tamamını ufacık bir yerde geçirmek zorunda kalmamalı.Tabiki doğada zor durumda bulduğumuz canlıları iyileştirmek için evimizi onlara açabiliriz fakat iyileşince de tekrar bulduğumuz yere bırakmalıyız..

img

şilacık

19 yıl 6 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sansarlar zor bakılabilen hayvanlardır büyüdüğünde seni çok zorlar evde tırmalamadık yer bırakmaz hayvn yavruysa doğaya alışmamışsa onu çok rahat kendine alıştırabilirsin ama tırmalama huyunu değiştiremesssin ve geceleri uyumaz gezinir yani onun yeri doğadır.sansarlar doğada büyümüşse beslenmesi doğaya göreyse tavuk çalarlar baş yemezler küçük oyunlarda hazırlayabilirler.bununla ilgili bi anımı anlatıym hemn küçük bi tavşanım vardı köydeydim o zamnlar ahırın arkasında kömürlük gibi bi yerde bakıyodum ona sansar oraya girmiş tavşanımın kafasını koparıp sandığın içine atmış bedeninide yemişti :D çok ağlamıştım ama yapacak bişey yoktu mükemmel bi hırsızdır sansar otururken ayakkabnı çalar götürür ruhun bile duymaz :D başıma gelen olaylardı :D sana tavsiyem onu bulduğun yere bırak küçükken çok şirin olsada ...

img

paticiijlal

14 yıl 6 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bana gonderebilirsen ben bakarim

img

dilem34

6 yıl 6 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ