Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Kaplumbağam suyu sıcak olmasına rağmen yemek yemiyor

Merhabalar. Öncelikle benim 2 kaplumbağam var 6 yıldır besliyorum. Fakat don zamanlarda erkek kaplumbağam kız olanı çok kötü ısırmaya başladı. En son boynundan ısırdığında akvaryumları ayırdık ve kız olanı eski akvaryumlarına koyduk. Kız olanın boynunda çok hasar yok ama ordan bi deri sallanıyodu. Şu an biraz halsiz gibi ve suyunda her türlü imkanı var. Suyu sıcak motoru var su seviyesi iyi. Fakat normalde 2 kaplumbağa birden 1 ayda zor kirlettikleri akvaryum 1 günde hemen kirlendi ve garip kokmaya başladı. Neyse sonra değiştirdik suyunu ve hemen geri kirletti. Ve şu an normalde bi parça bile bırakmadan hepsini yediği yemeği yemiyor. Daha foğrusu çoğunu bırakıyor. Protein olsun diye daha çok karides vermeye çalışıyoruz fakat dediğim gibi bi parça bile bırakmazdı eskiden. Şimdi yarısı suda yüzüyo yemeğinin. Ne yapmalıyım. Buralarda sürüngenlerle ilgilenen veterinerde yok. Lütfen bir şeyler yazın

img

megamars

6 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba dünden beri hayvanım yememeye başladı 1 yaşında olmasına rağmen 20 tane bile atsak yiyebiliyor filtre ısıtıcı gibi şeylerimiz yok kendimiz yıkarken sıcak su koyuyoruz zaten mama olarak gammarus kullanıyoruz suyuda yeterli seviyede taşıda var akvaryumda kocaman. Acaba başka bir problemmi? Çok korkuyorum kaç kez öldü kaplumbağalarım bunu kaybedemem

img

Hakan_TR

4 yıl 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ