Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Rafaellom kayboldu :((

Merhaba arkadaslar. Benim iki tane su kaplumbagam vardi ve kendi akvaryumlarinda sakliyordum. Yazin evde sicak oldugu icin hem de onlarin guneslenmeleri gerektigini dusundugum icin onlari balkonda bakmaya basladim. Son zamanlar akvaryumlarindan cikma istekleri fazlaydi ve biz de onlari balkonda gezmeleri icin akvaryumdan cikariyoruduk. Dun 10 temmuzda yani kaplumbagalarimi yine akvaryumdan cikardik ve balkonda geziyorlardi. Sık sık kontrol etsemde aksam ezanina dogru bi baktim bir tanesi balkonda yok. Dun aksmdan beri ariyoruz oncelikle balkondan dusmustur dige butun bahceye bakdim bir alt komsumuzun balkonuna bakdim yok. Burdan okuduklarima gore eve girebilir dige dusundum. Cunku balkonun kapisi acikdi. Balokonda fayanslar kaygan acikcasi hep cikmaya calisiyorlardi ama beceremiyordu. acaba balkondan asagi dusmus olabilir mi? Olur dige korkuyorum ama asagida hic bir izine rastlamadim. Butun bahceyi annem ve abimle dolastik. Su kaplumbagasi opldugu icin komsunun balkonuna duserse susuzluktan olur dige korkuyorum. Ayricca alt komsunun balkonuna baktim ama bir alt komsu evde yok ona da soracakdim. Evde koselere yem birakdim. Sabaha kadar uiyuyamadim zaten dogru durust. Digeri de uzgun kabuguna saklaniyor onceki kadar istahli yemiyor. Cok uzgunuim. Ustelik stresli zamanimda bir de kaplumbagamin kaybolmasi beni cok uzdu. Lutfen nasil bulabilecegime dair fikir verirseniz sevinirim. 

img

Rafaello

5 yıl 8 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ