Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

ağzından yem çıkarma

Müsait bulduğu yere sık sık ağzından yem çıkarıp yeniden yutuyor.muh.kuşum küçüklüğünden beri benle,yaklaşık 6 senedir..Ama son zamanlarda pek ilgilenemiyorum(ünüversite yüzünden) Cinsi erkek ve hiç hem cnsi arkadaşı olmadı:) (benim düşüncem bu yüzden yapıyor) Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

img

xph

18 yıl 5 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu arada beni arkadaş istediği düşüncesine iten, arada bir kendini ayıptır söylemesi kafese sürtmesi.Acıyorum kerataya. Biliyorum benim çok büyük hatam var,artık ilgilenememe gibi.

img

xph

ÖZEL MESAJ

dişiler yavruları, erkekler dişileri beslemek için bu özelliğe sahipler. yemleri aktarıcak birisi olmadıklarında da kendileri çıkarıp çıkarıp yutarlar. çok normal :) bu arada bence, hem hazır fazla ilgilenemez de olmuşken, kuşuna 1 eş al artık. 6 senesini seninle geçirmiş, kalan kısmınıda mutlu mesut bir yuva kurarak geçirsin. çok ciddiyim, bu mutluluğuda tatmasına izin ver. bu arada ikna olup dişi alırsan yavru olmamasına dikkat et. kuşçularda genellikle yavru kuşlar olur, üreme çağına gelmiş bir kuş istediğini özellikle söyle kuşçuya.

img

duruti

18 yıl 6 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

''yemleri aktarıcak birisi olmadığında da'' olarak düzeltiyorum

img

duruti

ÖZEL MESAJ

Selam xph. Dikkat et lütfen.Kuşa eş alma bırak erkek kuşun kendisi eş seçsin.Çünkü muhabbetler kendi eşini kendi seçerler.

img

sherif

18 yıl 11 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Duruti ve sherif cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Aslında ben bir eş almayı uzun zamandır düşünüyorum ama,ailem pek istemiyor,ilgilenmez onlarla diye(sanki çok ilgileniyorlar gibi:)) Sherif kendi eşini seçtirme işini nasıl yapıcağım,beraber kuşçuya gidip kuşların yanına mı koyayım:)) seçsin bir tanesini.Kendisiyle uyumlu birini bulması tabi daha güzel ama???

img

xph

ÖZEL MESAJ

Eğer böyle bir imkanın varsa tabiki değerlendir ama senin kuşun ilk etapta hepsine birden ilgi gösterecektir çünkü 6 yıllık bekar nede olsa ;-)))) Eğer kuşu dişilerin bulunduğu bir ortanda birkaç gün tutma imkanın varsa daha iyi olur. Bu zaman zarfında kendine uygun bir dişi seçecektir.

img

wahshi

18 yıl 7 ay 5 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

hocam sen üreme zamanına gelmiş bi hatun bulup getir elemanın yanına, merak etme ilk görüşte aşık olacaktır. aileni ikna edebilirsin, çift olmuş muhabbet kuşunu izlemek, onların birbirleriyle yaptıkları oyunları görmek oldukça keyiflidir. hele birbirlerini kaşırken, resmen izleyen insanda huzur buluyor.

img

duruti

ÖZEL MESAJ

Selam xph. Evet arkadaşım beraber kuşçuya gidin,ama sakın kuşçunun salmasına değil bırakma kuşunu,başka bir kafese alın senin kuşu ve dişileri anlaşma sağladığını zaten anlayacaksın.Ancak kendi kuşunun kafesine dişileri koyup denersen bekleme süren hayli uzun olacak. (İnşallah anlatabilmişimdir.)

img

sherif

18 yıl 11 ay 6 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sen benim yaklaşık 1 sene önce yaşadıım şeyleri anlatmışsın resmen:) benim kuşumda kusmaya başladı aynasına.neden olduğunu anlamadım ama sora zar zor internetten buldum dişi kuş lasım diodu bende aldım malesef kendi seçemedi çünkü öle bi imkanım yoktu ama kavga etmiyolar ve şimdilik iyiler hemen kuşuna bir eş seçtir:)sonra sana kalan tek iş onlara iyi bakıp yavru sahibi olmalarını sağlamak olucak:))

img

sandra

19 yıl 2 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ