Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

ağzından yem çıkarma - 2.sayfa

Müsait bulduğu yere sık sık ağzından yem çıkarıp yeniden yutuyor.muh.kuşum küçüklüğünden beri benle,yaklaşık 6 senedir..Ama son zamanlarda pek ilgilenemiyorum(ünüversite yüzünden) Cinsi erkek ve hiç hem cnsi arkadaşı olmadı:) (benim düşüncem bu yüzden yapıyor) Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

img

xph

18 yıl 6 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bu konuyla alakalı sayılır benim olay da; şöyle ki: Benim bir çift muhabbet kuşum var. Normalde erkek dişiyi besliyor ama bu sabah dişi kuşun durup dururken yediklerini çıkardığını gördüm. Ortada yavru felan da yok (gerçi yuvaya girip çıkıyor dişi, içerden tıkır tıkır sesler geliyor, yuvanın içine tüy bırakıyor felan ama herhalde oyun amaçlı yapıyor bunları, sürekli durmuyor çünkü) Dişi kuşun böyle durup dururken kusmasını nasıl açıklayabiliriz? Bir rahatsızlık varsa ne yapmak gerekir? Bilgi verirseniz sevinirim.

img

dincer80

19 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam arkadaşım. Bu olay hazımsızlığa benziyor.Kuş kumu ve kalamar kemiğini unutma kafeste her zaman bulunmalı,kafesin olmazsa olmazıdır. bu iki nesne. Kolay gelsin.

img

sherif

18 yıl 11 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dincher, tıpkı erkek kuş gibi dişi kuşta ara ara yem kusar. ileride yavrularını besliyeceği için bu özelliği geliştirir. sherif in söylediği gibi kuş kumun ve kalamar kemiğin kafeste bir hazımsızlık olayına yol açmamak için bulunsun ancak söylediğim gibi erkek kuş gibi dişi kuşta yem kusar.

img

duruti

18 yıl 6 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkürler cevaplar için... Kum ve mürekkep balığı kemiği kafeste mevcut. Bugün de her ihtimale karşı Avi-Vit vitamin aldım. İnşallah hastalık sonucu olan bir durum değildir...

img

dincer80

19 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Benim küçük bembeyaz bir muhabbet kuşum var. Ağzından yem çıkarıyor. Bunun nedenini kime sorsam hepsi onun çiftleşmek istediğini ve bunun bir sorun olmadığını söylüyor. Fakat bu kuş sadece 2 buçuk aylık. Bence bu kuşta bir sorun var. Biri bi yardımcı olursa sevinirim ......

img

canreyiz

11 yıl 4 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ