Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

hala düzelmedi:( - 2.sayfa

Veterinere goturdum ilk kez..sona kuscuya adam duzeliyo falan demishti...Bir ay kadar once soguk alginligi gecirdi.antibiyotik iki kez kullandı.simdi yine ara sira uyukluyor...bazende kafesin tabanında büzüşmüş uyurken buluyorum başınıda kanatlarının arasına aliyor.. ama bazende çok neşeli bi turlu anlayamiyorum. çok üzülüyorum elimden birşey gelmiyor..bi kac gun once yine goturdum. biseyi yok gibi dediler ama yine eski neşesi yok. (avisol die bir vitamin verdi) kanatlarını titretiyor bide ara sira.. surekli yem çigniyo agzında normalmi bu?( hastayken yem yemiyo die kabuksuz aldim alishti simdide diger yemi yemio)birde dışkı problemi var bi normal bi ishal anlamamdim ki.. Bu arada kusum 8 yaşında mavi erkek konuşuyor.. O benim herşeyim bişey olursa dayanamam. Lutfen düzelme şansı varmı? Kanatlarını titretiyordu daha once bi kuşumu kaybettim neden oluyor ki?

img

beacon

19 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.kuşunu yıkamanın bi faydası olmaz sadece onun için serinletici ve gerekli ancak bit varsa banyo ile çözüm bulman imkansız.bu arada kafes içerisine koyacağın banyolukta yıkanması gerekiyor.bit tozu alıp kanatlarının arasına ve kuyruk çeperine dökersen kesinlikle faydası olur ancak bi kaç gün banyo yapmamalı ilaçlamadan sonra çünkü suya temas eden toz ilaç ağız ve göze kaçabilir.2.3 gün içinde tozu vücudundan kendisi atacaktır.

img

erhan70

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bugun veterinere sordum üzerinde büyükbaş hayvanlar falan olan bi toz gösterdi..sanırım ilaç o. Çok teşekkurler..iinş.. işe yarar.

img

beacon

19 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba hatırlamanız için yeni topic açmıyorum.. Kuşum eskisi gibi uyumuyor,neşesi yerine geldi konuşuyor.. şaklabanlıklar yapıyor:)Allah onu bana bagışladı:) Yalnız endişelerim var.. omuzundayken karnından daha once duymadıgım bi ses gelio (gır)şeklinde neden acaba? nefes alırken biraz hızlı alıyor gibime geliyor.. gogsu inip kalkıyor..birde havalarda ısındı ortam soguk degil.. ama o gun içinde çok fazla hapşuruyor.NEDENDİR? hapşurdugu zaman baya bir tukuruk sıçratıyor.yüzüme karşı yapınca anladım. (Lütfen bana veterinere git demeyin gide gele canım çıktı:( dalga geçiyorlar önemsemiyorlar..kedi kopek tabi onlar için daha önemli galiba:(ben ne yapabilirim die çırpınıyorum) meyva yediriyorum bol bol..elma muz kabugu gibi..bazen çok az marul..bunlara bayılıyor..birde peynir yemesinin bir zararı varmı çok seviyor. BÜNYESİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN NE YEDİRMELİYİM? NE YAPMALIYIM?? lÜTFEN YARDIM!Simdiden Cok tesekkurler.

img

beacon

19 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

beacon, bit tozu kullandınmı ben o gün petshopa dedim bana bir tane gösterdi ne imal tarihi ne son kullanım birşey yazmıyordu almadım. sen aldıysan ne aldın? evcilinle sağlıklı ve mutlu günelr dilerim

img

nil70

19 yıl 2 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.iyi haberler almak güzel.hapşuruk nekahatten sonra epey süregelen bir durum.peynir vermemelisin eminim sen kahvaltı yaparken dalıyordur tabağa ama vermemelisin.gırr diye duyduğun ses karnından gelmez solunum yollarında ve burun deliklerine yakın birikmiş tortuyu atmaya çalışmasından ötürü o ses çıkmakta ve hapşurup onu itmeye çalış[email protected] dan iletişim kur sana vitamin ve antibiyotik almanı önereceğim.bu seni korkutmasın nedenine gelince öncelikle size, daha sonra da kuş severlere seslenmek istiyorum arkadasımızın dediği gibi "iyileşti"denilen dönem çok önemli çünkü kuşlarımızda nekahat dönemi çok uzun ve yineleyici oluyor bu yüzden geçti denilen yerde tedaviye devam edip kökünü kazımakta fayda var.meyvayı fazla vermemeye gayret edin,

img

erhan70

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yıldız, ben bit tozu almadım çunku kocaman bir sise toz.. ve uzerinde buyukbaş hayvanlar vardı..vet.zaten niye ugrasiosun bi kuş için havasındaydı:( bende almadım. Bir kuscudan exobit die bir sprey aldım ama bişiy olursa die cok korktugum icin kullanmadım. bakıyorum kanatlarına falan bir sey goremiyorum...kuscuda onlar seffaf oluyo cok minik goremezsin dedi Kullanıp kullanmamakta kararsızım bende.

img

beacon

19 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

erhan70 size mail attım umarım gelmiştir. Peynirin ne zararı olabilirki? Birde kanatlarını titretmesi devam ediyor cok hızlı sallıyor bazen kanatlarını sıtmaya tutulmuş insanın titremesi gibi.. iki yana indiriyor ve sallıyor.bide durup dururken agzını açıp kapaması nedendir?(geviş getirir gibi) bide ek ne yedirebilirim bazen yumurta beyazı veriyorum cok seviyor. cok tesekkurler.

img

beacon

19 yıl 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Peynir ve zarar mııı? Böyle birşey olabilir mi.. Kuşların vitamine olduğu kadar proteine de ihtiyaçları vardır. Ve bu ihtiyaçları da beyaz peynir ve yumurta ile sağlanır. Beyaz peynir özellikle tüy dökümü zamanlarında çok gereklidir ve çok faydalıdır!!! Tüylerin ve kanat tüylerinin sağlıklı ve çabuk çıkmasını sağlar ve tüy gelişimini güçlendirir. Ama elbette ki, yağlı ve tuzlu olmamalıdır, herşey de olduğu gibi.. Ben ilk kez duyuyorum zararlı sözünü. Tanıdığım tüm üreticiler, yetiştiriciler ve veterinerler özellikle tavsiye ederler. Ama tabii istemeyen vermez. Ben herzaman, beyaz peynirin savunucusuyum..

img

blue1

20 yıl 2 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selamlar beacon

miniğin iyileştiğine çok sewindim  bu arlalar hep kötü haberler alıyorduk çok şükür senin minik iyileşti.

bütün yazıları okudum, bende de bit spreyi var ama ben miniklerimin üzerinde  hiç kullanmadım, hafta bir en az kaynar suyla yıkıyorum kafesi ve tüm aksesuarları hatta mamam kaplarını bile.

daha sonra tünekler içindeyken püskürtüyorum spreyi, kuşlar, mama ve suları yokken...

beyaz peyniri ise kullanıyorum, hatta yemeleri için elimden gelen çabayı sarfediyorum,bazen direkt mamalığa koyuyorum, bazen ufalıyıp yeme karıştırıyorum, kızım tüy dökerken çok faydasını gördüm ben. daha sağlıklı ve çabuk çıktı tüyleri.

sevgiler

img

sakarin

19 yıl 3 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm.ben yinede peynir için zararlı sözüyle başlamak istiyorum.sevmesi veya çok yemesinden ziyade dışkı olarak atılması ve devamında gelecek bir sürü sorun yaratacaktır.bit spreyi hem göz ve agıza kaçabilir,kanatlarda da sıvı olarak kalacağı için kendisini gagasıyla temizlemeye çalıştığında mutlaka yutacak ve zarar görecektir.evet pet shop''ta üzerinde inek vs. resimleri olan küçük bit tozları satılmaktadır.bunların kullanım şekli tuzluk gibidir ve kanat altlarına ,kuyruk çeperine döktüğünde kuşunuz kendiliğinden bikaç gün içinde bu toz ve beraberinde asalakları cansız olarak yere dökecektir.kolay gelsin

img

erhan70

19 yıl 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ