Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

size diyorum acıyın şu zavallılara lütfen okuyun!!!

arkadaslar sızınde bıldıgınız gıbı artık ınsanlar dıgada bulunan butun canlıları evde beslıyorlkar tarantular maymun bılmem ne vs...bunklar dogada yasrlar ısterlerkı tırmanacak agac olsun yıyece bol meyve olsun zaten kısacık omurlerı var acıyın sı mınıcık yureklı hayvancıklara eger sincabını satmak yada vermek ısteyen varsa ne olur dogaya salın agacların kusalrın yesıllıgın bol oldugu yerlere vermeyın kımseye cunku onlara en gısel ıyıulıyı bu sekılde yapmıs olursunuz evde hayvancıklara ne yapabılırler ben gecen gunlerde amcam sıncap almıs.besle dıye yazlıgımıza gıttıgımızde ormana bıraktım nolur sızde bole yapın ınsansanız su kucucuk canlara acıyın ya sordunuz mu kendı kendınıze mutlumu sımdı burda o kafeste yada kutuda.dogal ortamı kadar guzel olur mu ev neyse bana zaman ayırdıgınıs ıcın TESEKKURLER.bır kez daha dusunun mınık dostlarımızı LUTFEN!ben hayvanları cok sevıyorum ordegınden sıncabına kadar cok hayvan besledım atımda vardı ama hepsını dogaya salıdm tavsanıda daga bayıra ormana sırf mutlu yasasınlar dıye su anda 5 angora tavsanım 12 tavsanım benım arazım ıcınde ormanda yasıyolar en son bıraktıgım tavsanlar cogalıp 12 tane olmus yaban kazlarım ve ordeklerımde hersene goc ettıklerı ıcın buraya ugrayamıyorlar.:DHERKESE TESEKKUR EDERIM...!! OKUDUGUNUS ICIN

img

ca_su

18 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba. . . ca_su sana katılıyorum gercek bir hayvansever oldunu bu yazı ile acıklamıs oldun ilgin için ve yaptıkların için teşekkurler. . . Arkadaslar benim ise sizden arzum bazı petshoplarda satılan doğadan koparılmıs turleri satın almamanız cunku bu arkadaşlarımız doğanının bir parcasıdır siz bu arkadaşlarımızı petshoplardan satın alıp ev yasantısına ayak uyduramayan doslarımız can vermektedir. Benim arzum ise bu arkadaslarımızı doğada oldugu gibi sevmek mesela bunlar bukalemunlar sincaplar bazı akrep turleri vb gibi lutfen bunları satın alıp petshopları daha fazla bu katliğama tesvik etmeyelim doğada olan doğada kalmalı. . . saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 1 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ca_su, keşke atını doğaya bırakmasaydın :)) muhtemelen birilerimiz onu sucuk olarak tüketmiştir... :(( ha tabi Nevada''ya falan bırakmadıysan... :))

img

sakarmeke

18 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Belli bir süre beslediğiniz sincabınıza artık bakamıyorsanız kesinlikle doğaya salmayın, birine verin. Çünkü yaban hayvan olan sincaplar, belli bir süre evde beslendikten sonra bir daha doğaya uyum sağlayamaz yemek bile yiyemezler ve tabii ki sonları ölüm olur. Eğer sincabınız 1-2 aydır sizinle değilse Kesinlikle sincaplarınızı doğaya salmayın. Onları kendi ellerinizle öldürmüş olursunuz.

img

dorckan

19 yıl 4 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

atımı dogaya salmadım 27 donumluk bır arazı ıcınde serbestece dolasıp dogal ortamda uruye bılıyorrlar en son 5 olduklarını blıyorum ama bunu bır dezavantajı var onlara bınmek ıcın egıtmek lazım yalnız bole daha mutlular bu arada 15 donumluk yerde tavsan sıncap vs . hayvanlara ayırdım onları o sekılde gormek benı mutlu edıyor arkadaslar b arada duyduguma gore av hayvanları tıcaretıde artmıs geyık ceylan falan satan bolgeler varmıs en son 3 tane sdatın aldım ancak dogaya bırakamadım yavas yavas av sezonu yaklasıyor sadece arazı ıcındeler..sevımlı mınıklerınızle mutluluklar:!!!!!

img

ca_su

18 yıl 5 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ca_su hak veriyorum iyi guzel yazmissinda sende arazi bol saliyorsun ne guzel dogru olan aslında o ama ist gibi bi yerde orman nerde hadi orman buldun biraksan olur cunku o hayvani ev ortamina alistiriyorsun daha sonra salarsan dogaya kendini koruyamaz.birde soyle bisi var butun hayvanlar dogadan geldi fakat biz onlari evde besleyerek evcil hayvan sifatini koyduk ozaman kopek kedi kus vs bunlar evcil hayvanlarda sincap tavsan vb hayvanlarmi dogada yasamasi gereken hayvanlar.doganin en vahsi hayvanlarindan ayı yi bile evcillestiren insanlar var.ha sen onlar rahat edemez ev ortaminda dogada yasamalilar diyorsan ki bazen bende oyle dusunmuyor degilim ama bir tarafanda su gercek var ki kucuk hayvanlar dogadada cok rahat degiller kendilerinden buyuklerine yem oluyorlar.belgesel izliyorsan gormussundur.

img

amaze

18 yıl 9 ay üyedir.

ÖZEL MESAJ

ca_su valla kutluyorum seni ne diim hem araziler seninmi ya senin olmasa zaten atarlar hayvanları dimi! bnde hayvan hastasıyım ama elimden sadece sizin yazılarınızı okumak geliyor malesef

img

zeynep932000

18 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Arkadaş tabi ca_su yu tekrik etmemek elde değil .Ama kim 27 dönüm araziyi kim kaybetmişte bizler bulalım..Hem o kadar arazi bulsak hemen apartaman dikeriz..Çiçek dikeceğimiz toprağı bile eminönünden alırken ca_su 2nun söylediği istanbuldakiler için hayal gibi geliyor..Yine de güzel hayaller bunlar tabii..Yapabileninden elinden sıkıp tebrik etmek lazım ..

ben de sana katılıyorum ben de tam 8 sincabı çocukların elinden alıp doaya burakmıstım hayvanlar sırılsıklam ıslaktı ve bi kuş kafesinin içindeydiler gerçekten çok kötüüü

img

berdustan

18 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

berdustan tebrikler... amaze "kucuk hayvanlar dogadada cok rahat degiller kendilerinden buyuklerine yem oluyorlar" sözünden dolayı açıkcası kaldım yani... yani şimdi doğadaki küçük hayvanları toplayıp evde mi besleyelim. şaka bir yana... doğa kendi dengesini kurmuş. besin zinciri diye bir şey var. detaya girmiycem. ama ben sincap beslenmemesini isterken onların doğadan yakalanmasınından dolayı bunu söylemiştim. evindeki sincabın yavruladığını söyleyen varsa yazsın foruma biz de duymuş olalım ilk kez. bu arada ca_su 27 dönüm beş at için çok fazla sayılmaz. yapabiliyorsan onları Sipil dağına götür bırak. orada birkaç yüz yabani at var. yılkı atları. zamanla çoğalmışlar.

img

sakarmeke

18 yıl 5 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ