Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

panda cinsi tavsan

elimde panda cinsi tavsan var ücretsiz olarak vercem herhangi bir hastalıgı yokk.isteyenler [email protected] adresinden ulasssınlar

img

slave

18 yıl 5 ay 21 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

panda cinsi tavsan nası oluo? varsa bi resmini gönderirmisin ben cok istiorum tavsanda

img

sisko

18 yıl 9 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yaa diger tavsanlara göre daha az büyüyolar resmi yok suan gri-beyaz seker bişey nerdesin sen??istanbuldaysan hemen verebilirim..

img

slave

ÖZEL MESAJ

panda cinsi tavşanlar ingiliz kelebeği (english spot) denen ırkın yeni zellanda (bembeyaz kırmızı gözlü) ırkla çiftleşmesinden meydana gelen göz çevresi ve kulakları siyah diğer bölgeleri beyaz olan bir kırma ırktır bir türk vatandaşının bu tavşan melezine panda demesi sonucu yaygınlaşmış bi ırk ismidir fazla büyümeyen bi ırk olması için cüce (dwarf) ırkı olması yada cüce melezi olması gerekir bu tavşanı edicecek arkadaşlar yetişkin bi pandanın 5-6 kiloya kadar büyüyeceğini bilmeli ve kafesinide ona göre almalıdır aksi halde çok hızlı büyüyen tavşan kafese sığmayacaktır

işte panda da denen ingiliz kelebeği cinsi bir tavşan

bu ırk bazı yerlerde hotot olarak da adlandırılır,aslında saf hotot ırkının sadece göz çevresi siyahtır ama kırma olanlarda kulaklarda siyah olabilir

bazı hotot ırklarıda cüce (dwarf) ırklarla çiftleştirilerek cüce hotot (dwarf hotot) denen bi kırma ırk ortaya çıkar şekil a da görüldüğü gibi

farkettiyseniz cüce yada cüce kırması ırklarda kulaklar belirgin bir şekilde küçüktür baş toparlaktır

ve ülkemizde pek bulunmamaktadır.bu resimdeki yetişkin bir cüce tavşandır ve yavru tavşanlarda henüz kulalar yeterince uzamadığı için cüce olup olmadığını anlamak çok zordur

ve ülkemizde pek çok yerde tavşanlar cüce denilerek satılmakta (herkes cüce isterse olacağı budur) olduğu halde hemen hemen hiçbiri cüce değildir bunu alan kişi 1-2 ay içinde farkedecektir zaten

muhtemelen slave arkadaşımıza da öle söylenmiş tavşanı için,benim ilk aldığım tavşanda cüce adı altında satılmıştı

sevgiler

img

sevgiyuvası

19 yıl 3 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu tavşan cinsinde normalde siyah olan göz çevresi ve kulaklar farklı ırklarla yapılan çiftleştirmelerle farklı renk olabilmektedir çiftleştirme yapılan ırka göre sarı kahverengi gri kırçıllı kahve olabilir

img

sevgiyuvası

ÖZEL MESAJ

soldaki kahve kulaklı bir panda (ingiliz kelebeği)

img

sevgiyuvası

ÖZEL MESAJ

sevgiyuvası ben bu cinsten 5 kere büyütttüm ama hicbir zaman 5-6 kilo civarını bulmadı....

img

slave

ÖZEL MESAJ

tavşanlar küçük orta büyük ırklar şeklinde ayrılır saf ingiliz kelebeğinin ağırlığı yabancı bi kaynaktan edindiğim bilgiye göre 2.5-3.5 arası değişiyormuş ama pandalar kırma olduklarından tam rakam veremem ben yeni zellanda ırkına göre rakam verdim "Y. ZELLANDA VE CALİFORNİA IRKLARI - Canlı ağırlıkları 4-6 kg''dır....." kaynak:http://www.ankara-tarim.gov.tr/forum/forum/forum_posts.asp?TID=47 tavşanım diğer tavşanlara göre daha az büyüyor demişsin genelde bu ifadeden cüce tavşan anlamı çıkarılır cüce tavşanlar en fazla 1,5-2kg olurlar(kaynak:http://exoticpets.about.com/cs/rabbits/a/rabbitbreeds.htm) seninkiler en fazla kaç kg oluyordu peki bide resmini gönderirmisin sevgiler

img

sevgiyuvası

ÖZEL MESAJ

bu konuda sevgıyuvasına sonuna kadar katılıyorum panda cınsı turkıyede uydurulmus bır ısımdır dunya lıteraturunde boyle bır ısım yoktur.ve bu tavsanlar 5-6 kıloya kadar cıkmaktadır.tabıı bu 2-3 ayda olacak bırsey degıldır 1 yasında cıkabılır.buna onemlı olan nasıl beslendıgıdır.ıyı bakılırsa buyuyebılır.bunun ıcınde kafesı buyuk olmalı fıkrıne katılıyorum.

img

avalanche

18 yıl 4 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

resmi malesef yok suan ama ünümüzdeki hafta eklicem.. valla benimki 2kiloyu asmamıstır sanırım...

img

slave

ÖZEL MESAJ