Hepsievcil

Sürüngen Forumları > İguana

Mesaj Ekle

Green Agama

Arkadaşlar elimde bir kaç tane green agama var boyları 40 cm civarındalar çok sağlıklılar ve insana alışkınlar ilgilenen arkadaşlar için tlf: 0505 435 31 18 Ahmet Sait Borlak İstanbul

img

ahsabor

18 yıl 9 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

msn den görüşssek MSN:[email protected]

Tolga bilgisayarımda bir problem var şu an msn e giremiyorum ama cumartesi gününe kadar halledeceğim önümüzdeki üç gün çok yogunum ama istersen bu arada tlf la halledebiliriz

img

ahsabor

ÖZEL MESAJ

Tolga ben şu an istanbuldayım ama ayın 10 da bayramın 1 günü ankaraya gelicem istersen sanada gelirken agama getireyim

img

ahsabor

ÖZEL MESAJ

ne yer ne içer bilmiyorum ki bi akwaryumum war 55*30*30.iguana gibi bişeymi.fiyatı ne kadar?resmi gördüm garip ama değişik bişi bende değişik hayvanları sewerim.FİYAT WE BİLGİ WERİRSEN GÖRÜŞELİM.inan hiöbişi bilmiyorum bunun hakkında ilk kez senden duydum.bu arada benim yaşım 15.

bide o resimdeki çok güzel dişimi erkekmi???OLURSA O OLSUN LÜTFEN!!!Bide iguana ile birlikte yaşarmı bide erkek bi iguana ne kadar büyür son olarak o resimdeki agama olursa isterim ve o da ne kadar büyür?

Arkadaslar lütfen agamalar,iguanalar,yılanlar hiçbir hayvan oyuncak değillerdir. Satın alınması kolaydır ve onların can tasıdığı göz onune alınırsa onları aynı bolgeye sokmak biraz tehlikelidir bence ilk olarak ne yapılması gerektini nerede besleniceğini nasıl besleniceğini orenin ve tekrar dusunun suan bende 3 adet igu var hepsini kendi ozel alanları kendi ısıtıcıları kendi bolgeleri var ve bunun sorumlulugunu biliyorum. Ama tutupta yanlarına gecko veya başka birsey koymuyorum başka birsy satın alamayacagımdan değil sadece sorumluluk.Arkadas lütfen sorumluluğunuzu bilerek davranın marjinal olmak için bu hayvanları olüm ile başbaşa bırakmayın. . . Saygılarımla. . .

img

xcvxc

19 yıl 1 ay 10 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

öncelikle xcvxc uyarın için teşekkürler... Tolga sana mail atmıştım ama genede tekrarlıyım hayvan etçil genelde böcekle besleniyor ama cansız yeme (çekirge konservesi gibi...) alıştırırsan onunlada besleyebilirsin yani sana kalmış. ben şu ana kadar hamam böceği ve diğer böceklerden verdim.iguana ile birlikte yaşatmasan yani aynı yere koymasan hayvanlar için daha iyi olur sonuçta biri etçil diğeri otçul anlaşamama ihtimalleri var. hazırlayacağın terraryum iguananın ortamına çok benziyor akvaryumunun büyüklüğü şu an için yeterli uv lamba ortamın sıcaklığına göre gerekirse ısıtıcı taş vb. şeylerin olması lazım. resimdeki agamayı getiririm hiç problem değil zaten şu anda elimde sadece o var diğerleri başka bir arkadaşımda evdeki ortamda büyütebileceğin ort. büyüklük 1 metre civarı genel özellikleri itibariyle iguanaya benziyor yani zamanla kendini sevdirebilirsin yani sana alışabilir (elinden yemek falan yedirirsin) zamanla omuzundan inmeyecek hale geliyorlar. son olarak fiyat 50$ gayet uygun. inşallah bir agaman olur ve değişik bir sürüngen beslemenin zevkini yaşarsın..

img

ahsabor

ÖZEL MESAJ

Selam Arkadaşlar , Xcvxc sana katılıyorum çok haklısın , Ahsabor elindeki agamanın türü ne ?? 1 metre büyüyebilir demişsin bilimsel ismini öğrenebilirmiyim birde dikkatimi çekti yerli türleri nerden buluyorsun birkaç tane hazer yılanı ve sandboa satıyorsun,, istanbulda bu kadar çokmu yerli tür sürüngen satan petshoplar bunlara hiç denetim yapılmıyormu başka hangi türleri satıyorlar duyduğuma göre yerli engerek,bacaksız kertenkele türleri bile salıyormuş istanbulda,, bunlara biraz dikkat edelim lütfen, petshoplar doğadan toplatıp sattıkça bunları alan insanlar olacaktır tedbirimizi alalım bu işe meraklı isekte yerli türleri almıyalım satmıyalım bir çok tropikal sürüngen var onlara yönelelim yok sa uzun bir süre sonra bunlara doğada bile rastlamıyor hale geleceğiz su yılanlarını,kaplumbağaları çuvallarla toplayıp satıyorlar bunlara göz yumamayız ben 4 senedir yılanlarla çalışıyorum istesem zengin olurdum yerli engerek , boa vs vs gibi yılan türleriNİ toplayıp dış ülkelere satmaktan ama yapmıyorum ve kesinlikle karsıyım buna sizlerde buna dikkat edin lütfen, Saygılarımla ,,,snakehunter,,,

mrb resmini bana yollarsan benii sevindirirsin [email protected]