Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

katledilen kanatlılar - 2.sayfa

herhalde herkes biliyordur canlı canlı yakılan tavukları kaçmayı başaranların bile tekrar ateşe atıldığını diri diri gömüldüklerini çocukların yerden yere çarpdığını hergün duymaktan bıktım bu konuda ne yapabiliriz!!! bu hayvan hakları bildirisine göre aykırı peki neden kimse bu canileri durdurmuyor yoksa görmezden gelip nasıl olsa birileri kurtarır diye mi düşünüyoruz evrensel hayvan hakları bildirisi madde 3. Hiçbir hayvana kötü davranılamaz, acımasız ve zalimce eylem yapılamaz. Bir hayvanın öldürülmesi zorunlu olursa, bu bir anda, acı çektirmeden ve korkutmadan yapılmalıdır. şimdi düşünüyorum da barbar millet demekle az bile yapıyorlar!! bu nasıl olur ya bu katliama neden kimse ses çıkarmıyor imza toplayıp dilekçe gönderemez miyiz! avrupadan gelecek veterinerlere mi güveniyoruz yoksa 3-5 tane hayvansevere mi! neden üstümüze düşeni yapmıyoruz!neden birşeyler yapmamız gerektiğinin farkında değiliz!neden sorumluluktan kaçarak vicdanımıza acı çektiriyoruz! yapacak birşeyler olmalı !gerçek hayvanseverlerden fikirlerini bekliyorum!

img

elmas

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ya çok kötü bişey bu kuş gribi binlerce hayvan yakılıyor.Geçenlerde bir haber izledim nasıl insanlarki onlar bunu yayımlıyorlar.Tavukları ÖLDÜRMEDEN ÖLDÜRMEYE GEREK KALMADAN canlı canlı toprağa gömüyorlar hayvanlar eziyet çekiyor.Bunun önleminin alınması gerekirken onlar ``virüs ölsün``diyerek katliyam yaratıyorlar bence bunun önüne geçilmeli hayvanları yok edene kadar virüsün çaresini bulsunlarda öyle konuşsunlar binlerce hayvanı CANLI CANLI yok ediyorlar yakıyorlar gömüyorlar virüsleri yok edelim derken hayvanları yok ediyorlar binlerce insanın geçim kaynağı olan kanatlı kümes hayvanlarını ikinci planda tutuyorlar VE BEN BUNA SON DERECE KARŞIYIM.Eminim fikrime katılan bir çok kişi vardır.

img

asoşş

18 yıl 6 ay 9 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

fikrine katılan çok kişi war da 600.000 tane hayvan katledildi kimse harekete geçmiyor!

img

elmas

19 yıl 3 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

dostum tv lerde hergün apayrı bir manzarayla karşılaşıyoruz bu işin bi sonu olucakmı bilmem ama bari çocuklarımız hyvanlara dokunmasa.....beni üzen olay budur bazı pislikler çocuklara bir ytl karşılığında hindi weya bazı canlıların tüylerin canlı canlı yolduruyor bu nasıl insanlıktır bunlara insan değil hayvan demek bile çok yanlış..... geliyor bana!!!!!!!!!

600.000 HAYVANIN İTLAFI ÇOK BÜYÜK BİR RAKAM DEĞİL.

2002 YILINDA HOLLANDA  200 MİLYON HAYVANI İTLAF ETMEK ZORUNDA KALDI.AMA KİMSE BUNU HABERLERDE GÖRMEDİ ÇÜNKÜ İNSANŞ DEĞER YARGILARINA ,MEDENİYETE VE TEKNOLOJİ YE GÖLGE DÜŞÜRMEDEN YAPTILAR BUNU.BİZ DAHA YÜZLERCE YILLIK GELENEĞİMİZ OLAN KURBAN KESME İŞİNİ BİLE BELLİ NORMLARA SOKAMADIK.

HAYVANLARIN ACI ÇEKMEDEN ÖLDÜRÜLMESİ OLAYI NE YAZIK Kİ BİZDE MÜMKÜN OLACAK GİBİ GELMİYOR.BU ÜLKEDE İNSANLARIN HASTALIKLARI İÇİN YAPILAN SÖYLEMLER SES GETİRMEZKEN BİZİM BURADA HERHANGİ BİR KAMPANYA YAPMAMIZ HİÇBİRŞEYİ DEĞİŞTİMEYECEKTİR.İNSAN VE HAYVAN SEVGİSİ EĞİTİMLE VERİLEBİLİR.TOPLUMSAL BİR OLGUDUR.

BU AÇIDAN HOLLANDALI İLE BİZİM İNSANIMIZDAKİ KÜLTÜR FARKI AŞAĞIDA EKLEMİŞ OLDUĞUM RESİMLERDEN DE BELLİ OLMAKTADIR.AŞAĞIDAKİ RESİMLER HOLLANDA DA BİR ÜRETİCİNİN YAPTIĞI UYGULAMADIR.TABİ Kİ BİR CANLININ YAŞAMINA VERDİĞİ DEĞERİ GÖSTERMEKTEDİR.YAŞAMASI İÇİN BU KADAR UĞRAŞAN İNSAN ONUN HAYATINA NE KADAR DEĞER VERİYOR BUNU GÖREBİLİRSİNİZ...

BİZ DE EN AZINDAN BU BİLİNCİ OTURTMAK İSTİYORSAK ALIŞVERİŞ YAPTIĞIMIZ PET SHOPLARDAN VE ÜRETİCİLERDEN BİZE VE CANLILARA BU SAYGIYI GÖSTERMESİNİ İSTEYEBİLİRZ.VE BUNU İSTEMEK HAKKIMIZDIR.

SANIYORUM BUİZLER BUNLARI ŞART KOŞARSAK EN MANTIKLI VE YAPTIRIMLI YOLU UYGULAMIŞ OLURUZ.NETİCE DE BU DA BİR EYLEMDİR.VE ZAMANLA HAYATINI KUŞ SATARAK KAZANAN ARKADAŞLARIN DA EN AZINDAN BİR KISMINI BU NORMLARA YÜKSELTEBİLİRİZ.

BEN BU SİTEDE KUŞLARINA GERÇEKTEN DEĞER VEREN ÜRETİCİLER TANIYORUM.AMA ONLARDA BİLİYORLAR Kİ SAYILARI ÇOK AZ..

AŞAĞIDAKİ RESİMLERE BAKIN VE DÜŞÜNCELERİNİZİ SÖYLEYİN

img

nalbant

18 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ben artık bu haberleri seyredemiyorum içim gidiyor itlaf haberlerini duydukça :((((( bizler ne yapabiliriz bu konulardan sorumlu devlet büyüklerinin üzerine düşen görevi yapması lazım , adamlar gelmiş tavukları itla

img

nil70

19 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

okadar yazdım hiçbirini gönderememişim:( nalbant arkadaşım bu resimleri nerden buldun ben bunu yerim :o) sitenin adresini yazarmısın diğer resimleride seyretmek isterim uyyy minişim çok tatlı ben yine burda peynir kutusunda uyuyan bi miniş görmüştüm ama benim hınzır istemiyor keşke yapsa ben ona ne yataklar hazırlarım:))) benim kapişonlu üstlüklerimden çok hoşlanıyor oraya giriyor:))) eskiden gıdımın altına girip uyurdu ama yapmıyor artık:) neyse herkese sağlıklı , mutlu ve bolll evcilli günler

img

nil70

19 yıl 2 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

http://www.parrotparrot.com/budgies/blizzard.htm

img

nalbant

18 yıl 4 ay 23 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

slm elmas biliyorsun bu tavukları acısız bir şekilde iğneyle öldürmeye kalkışsaydık bi kere ülke ekonomimiz buna elvermezdi.ben de çok üzüldüm bu hayvanların bu şekilde itlaf edilmesine ama başka çaremiz yok zaten hayvanları koruma derneği bunun için birşeyler yapmıştır ama onlar da aynı cevabı almıştır muhtemelen.. şu an yapılacak birşey yok ama dua edelim bu virüs mutasyona uğramasın eğer uğrarsa daha sıkı önlemler alınır..Ama iyi bir haberim var evimizdeki kuşların yakalanma ihtimali az onlara iyi baktığımız sürece

img

noobhunter

18 yıl 6 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yine canlı canlı yakmaktansa gazla öldürüp daha sonra virüsün yok olması için yakmak hayvanlar için çook daha iyi...

img

şilacık

19 yıl 7 ay 25 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ