Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Balığım Ölecek Acil Yardım!!

arkadaşlar beta balığım hastalandı sanırım renginde değişiklik var ve üstünde beyaz beyaz benekler oluştu,bunun yanı sıra bir de kuyruğu dökülüyor..ne yapmalıyım yardımınıza çok ihtiyacım var..bunun bi ilacı falan var mı?tşk.

img

cbozan

18 yıl 11 ay 14 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu arada balığım mavi ama solungaçları ve böyun altı bembeyaz olmuş..akvaryumdaki taşların arasına gömülüp orda kalıyor ve hiç normal görünmüyor.Lütfen yardım edin..

img

cbozan

ÖZEL MESAJ

yaa çok tşk ederim ama şu anda şirketteyim..yani bu anlattıklarını ancak eve varınca yapabilcem tabi bi de beyaz benek ilacı bulmam gerekecek ..o zamana kadar dayanır mı sence ..olmadı annemi falan gönderreyim ilaç almaya.. yaa çok güzel bi balıktı durup dururken neden böyle oldu ki anlamadım.. [email protected] a mail atabilir misin seni arayayım..

img

cbozan

ÖZEL MESAJ

tamam ilacın ismi beyaz benek mi tam olarak .. ya keşke ben de ankara da olsaydım.. ölmez di mi.. bu arada fanusun içinde beyaz berrak taşlar var,balık için zararlıysa kum mu alsam?

img

cbozan

ÖZEL MESAJ

çok tşekkür ederim,çok sağol yaa.. inan nasıl tşk edcem şaşırdım :) umarım kurtulur balığım,kurtulursa resmini çekip göndercem sana :))

img

cbozan

ÖZEL MESAJ

Geçmiş olsun. Küçük bir hatırlatma; fanusu haşlarken, sıcak suyu yavaşça ekleyin. Aksi takdirde cam çatlayabilir.

img

fawoox

19 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok tşkler herkese ..bugün bütün akşam balığımla uğraşcam,işallah iyi olur ..

img

cbozan

ÖZEL MESAJ

genelde ısı değişimin den olduğunu gördüm akvaryuma eklenen suyun akvaryumun suyu ile aynı sıcaklıkta olması iy olur benim yaptığım en iy yöntem ısı kesinlikle yükseltmelisin 29 derece falan biraz tuz ilavesi iy olur ayrıcabeyaz benek için birçok ilaç var bunlardan da kullana bilirsin gördüğün beyaz noktaların her biri bir pazarittir ve balığın kanı ile beslenirler çok çacuk sporla ürerler bulaşıcıdır birçok türü vardır herzaman ilaçlar olumlu sonuç vermez değişik türleri ol duğu için

img

diamond

19 yıl 10 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

balığın kesin mantar olmuş benimkide olmuştu sana mantar ilacı gerek.bana [email protected]

img

uğur27

18 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tek çözüm ötenazi hayvan daha fazla acı çekmesin

img

wicy

ÖZEL MESAJ