Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Kaplumbağa

Mesaj Ekle

Dişi su kaplumbağaları regl olur mu? - 2.sayfa

Yaklaşık 6 senedir kırmızı yanaklı su kaplumbağaları bekliyorum ve bugün akvaryumu temizlerken bir anda su kıpkırmızı oldu ve suda kırmızı ince ince parçalar gördüm. Acaba su kaplumbağalarında regl oluyorlar mı? yoksa bi kanama mı söz konusu? İncinen, kanayan bir yerleri yok, hareketliler. Bir anlam veremedim, daha önce başına gelmiş olan varsa tecrübelerini aktarırsa , sevinirim. teşekkürler..

img

selenyum

18 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Teşekkurler frozen, bu kaplumbagalar sanılanın aksine çok nazik hayvanlar. Daha önce ölen kaplumbağalarım da oldu. Zaten bebekken çoğu kötü koşullarda, hastalıklı geliyorlar. Akvaryumum onlara küçük geliyor artık, 75 X 45 X 30, ama şu an için daha büyük bir yer ayıramıyorum maalesef, en kısa zamanda akvaryumlarını buyutmeyi istiyorum. İmkan olsa 5 değil 55 kaplumbağa beslerdim. Bana göre çok özeller ve büyüdükçe çirkinleşmelerine rağmen yine bana göre çok çok güzeller...

img

selenyum

18 yıl 2 ay 24 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bence birer gün arayla hepsini ayrı bir yere koy ve hangisinde sorun var onu tespit et önce. frozen`a katılıyorum bu arada. kanlı ishal de olabilir. bazı mantar hastalıkları da içten başlıyor ve kabuğa çıkıyor. böbrek rahatsızlığı da aynı. ama öncelikle hasta olanı tespit etmen gerekir. ardından sanırım antibiyotikle bir tedavi süreci başlar.

img

beppomomo

18 yıl 10 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Selam;

Kaplumbağalar regl olmaz..Kaplumbağalarından biri çakıl vs yutmuş yani hazmedemiyeceği bir şey yutmuş ve daha sonra bunu kusmuş olabilir.Bu kusma genelde kanlı şekilde olur.Umarım bir daha tekrarlamaz.

Sevgiler. Turtle 

img

deepfıshıng48

18 yıl 10 ay 20 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba benim kaplumbağalarımın biri 8 yaşında diğer 5 yaşında son 10 gündür yem yemiyorlar neden olabilir bilgi verirseniz sevinirim

img

Obenik

6 yıl 3 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Ayni durum bugun benim kaplumbagamda da oldu. Acaba sizin kaplumbaganizin son durumu nedir, nasil bir tedavi uyguladiniz

img

arifeak

3 yıl 7 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ