Hepsievcil

Sürüngen Forumları > Yılan Sağlık ve Bakımı

Mesaj Ekle

engerek - 3.sayfa

arkadaşlar bu kadar kıymetli bir yılansa kafkas engereği size 2-2.5 ay sona artvine gittiğimde bir tane daha yakalatmaya çalışırım denk gelirmi gelmezmi bilmem ama uğraşırım fakat erkeğini dişisini ayıramam şansınıza! ben yılandan fazla anlamam avda gezerken tesadüfen görüyoruz.geçen sene mardinde uzun marlboro paketi büyüklüğünde siyah akrep gördüm kimse inanmadı...

bak bu arada gözden kaçmış. alkolde fikse edilen o hayvanlar gösteri amacı taşımıyor adamım bunu öyle anlamadan eleştirmen yanlış bir hareket. bilimselçalışmaları senin hobi olarak gördüğün olayla karşılaştırmamalısın. varsa başka yolu söyle öyle saklayalım materyalleri. bu konuda çok uzadı işin gerçekten içerisinde olanlar bu işin bilimsel yönünü takip edenler ve bu hayvanlara sadece evede beslenecek segilenecek hayvanlar olarak bakmayanlar beni zaten anlayacaklardır. bu kitle dışındakilerişde muhatabım kabul etmem zaten. saygılarımla vipera

img

vipera

19 yıl 9 ay 30 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar vipera kaznakovi deri için avlandıgı için artık yakalanması artvin dışına cıkarılması yasak büyük cezası var

img

emreyildiz

17 yıl 2 ay 26 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaşlar bırakın bu üretme çoğaltma işini ya başka işimizmi yok zaten uzmanlar ilgileniyor bu işlerle bize sadece sahip çıkmak kalıyor zaten sahip çıkılsa üretilmesine bile gerek kalmaz biz samsunda devgeriş tarafında devamlı kamp yapıyorduk avcı ömer komutanımızdı ve yılan uzmanıydı hasta olan yılanları yakalıyorduk iyileşince yerlerine salıyorduk ama nasıl üretildiğini bildiğimiz halde üretmiyorduk çünkü bize düşmezdi o bölgedeki engereklere sahip çıktık yakalyıp öldürenleri biz yakaladık ve sonuç 6 sene içinde engerekler cıvıl cıvıl ama aşırı değil kendi hallerine hiç bir katkı olmadan kendileri ürüyorlar ve sağlıklılar kendimden gurur duyuyorum avcı ömerede katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum :)

img

kralbey

16 yıl 11 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bunlardan bi tane beslemeyi çok istiyorum ama bulamadım.

img

ilker__007

16 yıl 6 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bulan olursa her zaman burdayım. [email protected]

img

ilker__007

16 yıl 6 ay 16 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ