Hepsievcil

Kuş Forumları > Muhabbet Kuşları

Mesaj Ekle

Kanadı kırıldı galiba???? - 3.sayfa

Kuşumun kanadı bi kaza sonucunda kırıldı galiba.Diğer kanadına göre o kanat biraz daha aşağıda.Veteriner fakültesine götürmek istemiyorum.Konya merkezde kuşdan anlayan bi veteriner bilen varsa lütfen söyleyin Ayrıca özellikle bilgisi tecrübesi olan arkadaşlara sesleniyorum.Evde ne yapabilirim?Nasıl tedavi edebilirim?Lütfen yardım arkadaşlar....

img

zseher

18 yıl 7 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili Zseher arkadaşım. Bence artık rahat ol aynı olay bundan tam 7 sene önce benimde başıma geldi. Anlattıklarının hepsini iyice okudum. Veterinere götürerek en iyisini yaptın. Çünkü bir veterinerin kanadın kırık olup olmadığını anlaması için 10 saniye yeterde artar bile. Banada veteriner aynısını yapmıştı ve çok mantıklı bir açıklamada yaptı. Köpekler ve kedileri örnek vererek "ayaklarını incittiklerinde nasıl acı ve ağrıları geçene kadar o ayaklarının üzerine hiç basmadıklarını ve seke seke yürüdüklerini hatta koştuklarını görmüşsündür" dedi. "Kuşlarda ayak veya kanatlarını incittiklerinde onlara en az acı veren şekilde dururlar" diye ekledi. Yani rahat ol. Bence basit bir incinme. Kırık yok! Çünkü kırık olsa muhakkak anlıyorlar. Uçurma ve korkarak çırpınmamasına özen göster zamanla eskisinden iyi olacak emin ol ;-D wahshi...

img

wahshi

18 yıl 7 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sağolasın wahshi,artık içim daha rahat...

img

zseher

ÖZEL MESAJ

Selam ZSeHeR. Bugün duyduğum en güzel kelimeler. Oh ya içim rahatladı.wahshi arkadaş çok mantıklı açıklamalar yapmış,benim kuşlardada bu olay oluyor. Eğer o kanat kırık ve ben anlayamamışsam veya kuşunların arasında onu görmemişsem, bu kırık kanat böyle kaynıyor ve düşük kalıyor . Malesef oda insana bir vicdan azabı oluyor.Hadi gözünaydın sağlıkla kal.

img

sherif

18 yıl 11 ay 8 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok teşekkürler sherif abi herşey için...:)

img

zseher

ÖZEL MESAJ

ii haberleri duyunca çok sevindim, gözün aydın ZSeHeR Ben, çok çok ciddi bişey olmadığını tahmin etmiştim. Nedeni ise, çok kötü durumda olan kuşlar bilirim, o yüzden de içini ferah tut demiştim. Aman aman, benim de içim rahatladı :) Ama burdan da herkes bilinçlenmiş olacak, tüm bunları okuyunca! İlk başta tedbir almak da çok önemli ve gerekli !!! Yani sevgili sherifin de dediği gibi, bu tarz olaylardan sonra, kanatda bir bozukluk olduğu takdirde, hemen önlem alınmalıdır! Aksi takdirde, yanlış kaynama gerçekleşir ve o kanat, hep aşağıya düşük bir şekilde kalır.. Bilgilerinize sunar, sağlık dolu günler dilerim..

img

blue1

20 yıl 2 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Çok teşekkür ederim blue,sana katılıyorum herkez bu tip konularda çok dikkatli olsun lütfen...

img

zseher

ÖZEL MESAJ

acaba o kremin adı ne 

wahshi yazdı :
Sevgili Zseher arkadaşım. Bence artık rahat ol aynı olay bundan tam 7 sene önce benimde başıma geldi. Anlattıklarının hepsini iyice okudum. Veterinere götürerek en iyisini yaptın. Çünkü bir veterinerin kanadın kırık olup olmadığını anlaması için 10 saniye yeterde artar bile. Banada veteriner aynısını yapmıştı ve çok mantıklı bir açıklamada yaptı. Köpekler ve kedileri örnek vererek "ayaklarını incittiklerinde nasıl acı ve ağrıları geçene kadar o ayaklarının üzerine hiç basmadıklarını ve seke seke yürüdüklerini hatta koştuklarını görmüşsündür" dedi. "Kuşlarda ayak veya kanatlarını incittiklerinde onlara en az acı veren şekilde dururlar" diye ekledi. Yani rahat ol. Bence basit bir incinme. Kırık yok! Çünkü kırık olsa muhakkak anlıyorlar. Uçurma ve korkarak çırpınmamasına özen göster zamanla eskisinden iyi olacak emin ol ;-D wahshi...

img

sekkery

11 yıl 3 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar yardım acil kanadı kırık arap bol paca eskilerin kuşu kanadı nın bir yeri biraz şişik kırılmıştır kuşu salıyom 1-2 takla acıp hemen yere iniyo bida atıom 8-9 sn havada kanad cırpıyo yemek yiyo yem olarak buğday pirinç bulgir suyunun içine sarımsak veriyom nasıl olur kuş sherif yardım edermisin kardeş 

sherif yazdı :fSevgili ZSeHeR. Tekrar tekrar geçmiş olsun. Sevgili blue nun yazdıklarına katılmamak elde değil,ama Ben daha karamsarım demek.Eğer o kanat öyle kalırsa yukarı kalkmaz.Mutlaka bandlanması yani kırık kol gibi askıda kalması gerekli. Bunlar benim görüşlerim tabii.Konyayı çok iyi bilirim.Evet haklısın, ama hadi lütfen bir başka veterinere daha göster.veya kuşu götürmeden oradaki pet shoplara sor,güvercin besleyenlerde bu işi iyi bilirler(kanat bağlamayı) ne bileyim aklıma başka bir şey gelmiyor.Ancak bağlanmadan vakit geçerse, o kanat öyle kalacaktır. Bilgilerine.

img

arap06

9 yıl 2 ay 1 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba seher kusun nasil oldu okdumda benm kusumda seninki gbi sag kanadi asagiya dustu iyice ne yapmamiz lazm oneriniz varmi

img

ogulcaja

8 yıl 2 ay 28 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba benim kşumun kanadı düşmüşte kullanabileceğim krem varmı? varsa adı nedir

img

zekeriyablc

3 yıl 8 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ