Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

Sincap üzerien Sorular

İlk iletim olması dolayısıyla öncelikle herkese merhaba, bir evcil dosta sahip olmaya karar verdim ,daha önce balık,kuş ve su kaplumbağası beslemiştim, bu sefer sincap sahiibi olmayı çok istiyorum. Üniversite öğrencisiyim ve boş zamanım bol oluyor,öğrenci evi olması dolayısıyla,temizliğine vs.sine söylenecek ,yani sincabı kapı dışarı edecek birisi mevcut değil evde :) Ankarada öğrenciyim, aslen Adana`da oturmaktayız,kafama takılan soruları sizlere sormak istedim ne de olsa daha tecrübelisiniz. 1)Sincap alırken neye dikkat etmeliyim ? Yaşı sağlığı vs anlayabileceğim belirgin bir özelliği var mı? 2)Seçeceğim kafesin ebatları konusunda ne diyorsunuz 3)Kafes almak yerine yaptırsam daha mı ucuza gelir? Ankara`da kafes yaptırabileceğim bir yer biliyor musunuz? Yaptırmalıysam ebatları ne olmalı? 4)Sincapların en büyük hastalık taşıyıcılarından biri olduğunu okudum bir kaç yerde,bu doğru mu ? Ev içindeki bir hayvan için olası mı ? Bu hastalıklara karşı alabileceğim önlemler nelerdir? 5)Sincap sahibi olunca,aşı vs yaptırmam gerekiyor mu veterinere? 6)Eğitim konusunda ne yapmalıyım, ele avuca gelmesi için ,ilk andan itibaren elden beslemem gerekiyormuş sanırım,peki ya ufak komutlar için? Gel git,pati vs :) 7)Benle birlikte ne kadar süre geçirdikten sonra ona eş almalıyım? Mutlaka ürerler mi? 8)Ankara havası sorun olur mu ? Kombi ile ısınıyoruz? Sıcaklık konusunda kaç derecede yaşarlar? Mesela çok soğuk bir günde ne yapmalıyım,kalorifer peteği yakınına mı koyayım? 9)En önemli soru bu galiba.Büyük tatillerde ,yaz tatili,şubat tatili gibi , ADana`ya yolculuğumda ,sincabımı ne yapmalıyım? Bakacak birine vermem imkansız gibi.Yolculuk için kolay bir yolu var mı? Taşımak için özel kafesler mevcut mu? Şimdiden çok teşekkürler,saygılar

img

swayze

18 yıl 2 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

size tavsiyem sincap işine hiç girmemeniz çünkü sincap evcil bir hayvan değildir vahşi doğada yaşıyan bir kemirgendir. en iyisi araştırıp ev ortamında beslenecek bir hayvan bulmanız sincap bir ev hayvanı değildir ve evde beslenmemesi gerekir saygılar

evet katılıyorum,sincap evcil bir hayvan değildir hem onun için hem de kenidiniz için evininize bir sincap alıp beslemeyin.. sevgiler

img

şilacık

19 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

BENCE SİNCAP BESLEMELİSİN. ÇOK SEVİMLİLER VE EVCİLLEŞTİRİLİNCE DAHA DA İYİLER. SANA TAVSİYEM FORUMDA ARAŞTIRMA YAPMAN:-D

img

cudi

17 yıl 11 ay 22 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Bence kesinlikle beslemeyin sincap vahşi bir hayvan olduğu için çevreye zarar verebilir hem size hem de ona yazık olur.

img

mesut14

17 yıl 11 ay 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

ya arkadaşlar niye engelliosunuz bırakın beslemek istiosa beslesin.özgürlüğünü kısıtlamaktan bahsediosanız aslında evimizde beslediğimiz balığın bile özgürlüğünü kısıtlamış oluoruz.bence uygun yaşam alanı oluşturabileceksen ve yeterli vakit ayırabileceksen sincap almalısın.

img

ılovemycat

18 yıl 5 ay 3 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

kardeşim arkadaşın kafasını neden bulandırıyorsunuz her tür hayvan evde beslenebilir vahşi hayvan olabilir fakat beslenemez diye birşey yok evcilleştirilmeside zor değil bende malesef yok ben beslemiyorum fakat arkadaşlarım var ve çok memnunlar besleyin kardeşim benden size tavsiye sorunuz olursada [email protected] adresinden size bildiğim kadarıyla yardımcı oluırum hayırlı günler arkadaşlar...

kafa bulandırmak gibi bi amacım yok ben sadece kesin fikrimi söylüyorum..sincap,tavşan,gelincik ve bunlar gibi vahşi hayvanlar evde ne kadar iyi koşullar hazırlasak da ,,onları çoook sevsek de mutlu olamazlar....

img

şilacık

19 yıl 7 ay 29 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

orman bolge mud. lerı (doga hayvanlarını evde besleyenlere ceza var. arastırırsan ogrenırsın. vete. sorabılırsın)bence besleme...

img

sem

18 yıl 11 ay 4 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Merhaba, evde kuş, balık, hamster beslenmesini anlıyorum ama neden yaban hayvanlarını beslemek için bu kadar istek duyuyorsunuz. Bırakın onları kendi doğal ortamlarında yaşasınlar. Hem yabanıl memelilerden insanlara parazit ve hastalık yapıcı mikroorganizmalar geçiyor. Hem her yere dışkı ve idrar bırakacaktır. Ütünüze bile. Bu hayvanlar evlerde istedikleri ortamı bulamadıkları için ölüyorlar. Bozulan habitatları nedeniyle doğada sayıları zaten gittikçe azalmakta. Sizlerde bu yabani hayvanları alarak petshop sahiplerinin bunları daha çok doğadan toplamalarına yardımcı olmayın lütfen. Yabani hayvanları satmak ve beslemek yasal değil. Bunları satanları da besleyenleri de şikayet edin.

img

myomimus

17 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ