Hepsievcil

Akvaryum Forumları > Akvaryum Balıkları

Mesaj Ekle

Lepistes ile Kılıç kuyruk

Arkadaşlar selam, Lepistea ile kılıç kuyruk bir arada yaşar mı ? Yada Lepistes akvaryumuna başka hangi balığı tavsiye edersiniz ? Cevaplayanlara şimdiden teşekkür ederim.

img

tank

20 yıl 10 ay 2 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Lepistes ile kılıç aynı akvaryumda olur, gayette iyi yaşarlar. Ayrıca molly veya tetra(neon) cinsi balık da olur.

img

lotlorien

20 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

lepistesle kılıç kuruk akvaryumda birlikte bakılması imkansız olan iki türdür ancak çok büyük bir akvaryuma sahipsen olabilir ayrıca lepistesin salıklı yaşamasını istiyorsan tek tür lepistes beslemelisin benim küçük akvaryumda lepistes ve plati vardı ama lepistesler teker teker öldü he bunu platiler yaptı sakın ama sakın deneme üzülürsün lepistes ile kılıçkuyruk yaşamaz

lepistes + kılıç kuyruk = tabii ki :) Tabii ki lepistes ile kılıçkuyruk olur sevgili arkadasım hiç merak etme. her ikisi de canlı doguranlar gurubuna üye gayet uyumlu balıklardır. ...........Örnek bir canlı doguran akvaryumu............... - Platy - BlackMolly - Çöpçü (ot çöpçüsü + vatoz vb... dibe düşen yem artıklarını yiyerek akvaryumunu dengeli kılar) - Zebra (akvaryumun üst kısmında hızlı bir şekilde yüzdügünden seyri zevklidir) - Kılıç kuyruk - Lepistes - Neon (Su degisimine cok duyarlı, su degerlerine karşı oldukça hassastır.. yani bakımı biraz zor. olmasa da olur tabii ki) - Red nose tetra (kırmızı burunlu tetra kısmen de olsa sürü balığıdır diyebiliriz. 8 - 10 adet alırsan izlemesi acaip zevklidir ve barışçıldır) - Penguen şimdilik bu kadar yeter sanırım aklıma baska türler gelmedi:)

img

murathan

20 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

bu forumda herkez benim fikirlerime karşı galiba LOTLORİEN ve MuratHan ya canlı doğuranlar hakkında bişey bilmiyorsunuz yada benimle dalga geçiyorsunuz bence birincisi kardeşim kılıçkuyruk öle sakin barışcıl bir tür değil kendi türü ile beslendiğinde bile 1tek erkek bakılması gerekiyo akvaryumda yani lepistesle bakıldığında akvaryumda terör estirir... YANİ LEPİSTES İLE KILIÇKURUK BİR ARADA BAKILMAZ

Bende lepistesle kılıç kuyruk besledim 1 yıl kadar duzenli yavru aldım ikisindende.Lepistes için tehlike kılıçkuyruktan çok arkadaşın yazdıgı zebradır.Zebra bence çok daha hırçın bir balık.

img

dago

18 yıl 8 ay 19 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Sevgili Tank, Sen merak etme arkadasım bana güven. Yukarıda belirttigim tüm balıklar birlikte uyumlu bir şekilde yaşarlar. Kılıçkuruklar sadece kendi türünün erkegine karşı çok agresif olabilirler. Ama lepistes ile kılıçkuyruk arasında bir sorun olmaz. Hatta bazı uzman arkadaslar bunları çiftleştirmeyi bile deniyordu (lepistes + kılıçkuyruk) ..:)) Zebraya gelince, zebrada çok barışçıl bir türdür sen merak etme. sevgiler....

img

murathan

20 yıl 8 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar veliferada lepistes,kılıç kuyruk ve plati ile bir arada yaşar mı?

Lepistes ve kılıcı bir arada ve ufak bir akvaryumda besledim,hatta kılıçlardan yavru bile aldım. --Yazdıklarım tecrübelerime dayanır--

img

lotlorien

20 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

arkadaşlar b,lmeyenler bu forumlarda yorum yapmasın yeni başlayan arkadaşlar yanılıyorlar. benim akvaryumumda şu an lepistes kılıç velifera moli balıkları var ve hepsi çok güzel yaşıyor. zamanı gelincede yavru yapıyorlar hepside. birlikte yaşamaz diyen arkadaşlar ya bir şey bilmiyor yada yeni başlayan arkadaşları yanıltmak için elinden geleni yapıyor.

img

mehmetcann

18 yıl 5 ay 18 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ