Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Sincap

Mesaj Ekle

speedo'mun serefine oley oley oley! - 2.sayfa

arkadaslar sincap severler! ugraslarımız sonucu bölümümüz acıldı! tesekkrler ederiz! bilgilerimizi paylasalım

img

aquamania

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

benim bi köpişim(Şila),3 kedim(Fındık,Tarçın,Naciye)2 muhabbet kuşum(Mozart,Badem) varvalla bende öyle sincap fln yok  

img

şilacık

19 yıl 7 ay 17 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

merhaba arkadaşlar,ben bugünlü sevimli bir sincap aldım yalnız daha ilk günümde gazi oldum.parmağımı ısırdı :)),biz bu kopille anlaşamayacağız galiba.bu küçük yaratıkla anlaşmanın taktiğini bilen varsa lütfen cevap yazsın.acaba ilk günü olması nedeniyle mi saldırgan..sizce zamanla alışırmı? aldığım yer 1.5 aylık olduğunu söyledi ama sallamış olabilir.sincap''ın boyu 12-13cm kadar..

img

puca

18 yıl 11 ay 15 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

sincabı bilemiyorum ama ben kendime birçok muhabbet kuşu alıştırdım.bunun yöntemi ilk birkaç gün hayvanın eve alışmasını beklemek,eve alışıncada sevdiği yiyecekleri onu korkutmadsan yedirip güvenini kazanmak.sanırım sincap içinde bu geçerli.sen bi dene belki işe yarar.

bu arada aldığın sincabın yavru ve vehşi doğadan alınmamış,çiftlikte yetiştirilmiş olmasına çook dikkat etmelisin

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

sevgili PUCA, evlat edindigin sincap 1,5 aylık olabilir! sevimlidirler ama bu sevimlilige aldanma ilk günlerde, acımaz yaramazlar ham diye kaparlar! aynı muhabbet kusu gibi :) sevgili şilaçık arkadasımın dedigi gibi eline kokuna kısaca sana alısması biraz zaman alacaktır! elindeki en büyük koz YEM''dir PUCA bu kozunu iyi kullan ve kendine alıstır o sevimliyi! Isırması normal sadece biraz sabır gerekli! ben simdiye kadar kedi,köpek,kuzu,inek,atmaca,tavuk,bıldırcın,kaplumbaa, ördek,sincap,kertenkele hatta balik bile alıstırdım! şimdi evimde kedim,baliklarim,kusum,sincabım var. hepsi refah içinde yasıyor! selamlar hoscakalın!

img

aquamania

19 yıl 13 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

teşekkür ediyorum arkadaşlar.şu an sınavlarıma bile çalışmayıp onunla ilgileniyorum.umarım en yakın zamanda bana alışır.

img

puca

ÖZEL MESAJ

inşallah alışır,hadi bakalım

img

şilacık

ÖZEL MESAJ

merhabalar,bay sincap ışıklar açıkken uyuyor yada uyuyor numarası yapıyor.. rahat uyusun diye ışıkları kapattığımda ise yerinde durmuyor.kafesinde keşif yapıyor.sanırım firar planları yapıyor bu kopil :)).ayrıca karnı doyduktan sonra verdiğim yemleri saklayarak stok yapıyor.

img

puca

ÖZEL MESAJ

merhaba.arkadaşlar sincapları sevmenin güzel olduğuna bende katılıyorum.Fakat evde bulundurmanın dahi yasak olduğunu biliyormusunuz.konu ile bilgi almak isteyenlerin istanbul milli park ve av.yaban hayvanları 0212 262 77 10-2469 nolu telefondan bilgi alabilirler.bilgilerize ....

img

necem

19 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

şahsen ben bilmiyordum.ama sanırım bu yasak sadece kağıt üzerinde.çünkü belediyenin tahsis etmiş olduğu hayvan pazarlarında çok açık bi şekilde satış yapılıyor.

img

puca

ÖZEL MESAJ

merhaba.arkadaşlar hayvan pazarlarını bilmem ama bir ihbar olduğunda orman müdürlüğü ihbarın üzerine gidiyor.elinizden kafesiyle alıyor ve cumhuriyet savcılığına sevk ediyor.cezası 700-3000 ytl arasıdır.kusura bakmayın size bu gerçek bilgileri verdiğim için üzgünüm.gerçekleri yazdığım için dostlar bana kızmasın.bizde AB YASALARINA uyacağızya ne yapalım.kurunun yanında yaşta yanar misali.... sevgilerimle

img

necem

19 yıl 1 ay 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ