Hepsievcil

Diğer Evcil Forumları > Tavşan

Mesaj Ekle

Aman Parazit aşılarına dikkat.

Kotu bir iki gün gecirdik sookieyle.nedeni parazit aşısını geç yaptırmış olmamız.Bulundugum bolgedeki veterinerler pet shoplar tavşanla ilgili hiç birsey bilmiyorlar diye salak gibi araştırmalarını bekledim.Bu aradada sookie kulak paraziti olmuş:( okadar uzuldumkı anlatamam.Benım ıhmalım yuzunden hasta oldu dıye.2 gun boyunca ne o uyudu ne ben.sonunda angoravetin yardımlarıyla(ki tekrar teşekkur edıyorum)aşımızı olduk sookieşim 4 saat sonra daha bi huzurluydu sanki koşa koşa geldi kucagıma cıkıp serildi uyudu.oysa iki gundur benden kacıyo sureklı kulagını kasıyodu yeme bıle yemıyodu huzursuz mutsuzdu.Allaha sukur sımdı ıyı.Siz siz olun asılarını gecıktırmeyın 3 ayda bı yapılcakmıs.

img

sookie

18 yıl 2 ay 12 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

çok geçmiş olsun ayrıca çok saol paylaşımın için

img

kemirgenn

18 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

tavşanlara parazit aşısı yapılmazsa ölürlermi

img

uzay

18 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

Valla olurlermı bılmıyorum ama ası olmayınca uyuyamadıgını sureklı kulagını kasıdıgını mutsuz oldugunu bılıyorum.Zaten tuylerı bıle sankı daha parlak daha yumusak oldugunu soyleyebılırım asıdan sonra.Bence yaptırmalısın yanı. bısey degıl :) bu paylasımlar herkesin yapması gereken bişey.

img

sookie

ÖZEL MESAJ

teşekkürler

img

uzay

18 yıl 27 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

eğer parazit enjeksiyonu yapılmazsa ayak uyuzu kulak uyuzu veya iç parazit gibi hastalıklara yakalanabilirler bunlar erken teshişle tedavi edilmezse evet öldürücü olabilir

img

kemirgenn

18 yıl 1 ay 7 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

selam.. parazit aşısının belli bi başlama zamanı var mı yaş olarak ve hastalığa yakalanmadan önce yaptrmak gerekiyor dimi 3 ayda 1 ? :)

img

nuny

18 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

evet 3 ayda bır yaptırmak gerekıyormus.bır veterıner edınıp hemen saglık karnesını olostur derım ben.tabı belırlı bır yasın altındakı tavsanlara yapılıyormu bunu sana veterınerın soyleyebılır ancak.

img

sookie

ÖZEL MESAJ

teşekkrler sookie

img

nuny

18 yıl 11 günlük üyedir.

ÖZEL MESAJ

yaklaşık olarak parazit aşılarının fiyatını belirtir misiniz

img

uzay